JÁTÉKRA FEL!

Dobákné Angyal Marianna: Főzésre fel!

  1. A játék neve, címe: Főzésre fel!
  2. A játék pedagógiai célja: Koncentráció, együttműködés fejlesztése Jobb-bal irány gyakorlása
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívni a gyerekek figyelmét arra, hogy a mozgásos feladatoknál figyeljenek egymásra.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: Nincs kellékigény. Esetleg fakanál a séfek kezébe.
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Megfelelő szabad terület biztosítása.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei:
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Beszélgetés arról, hogy ki szokott segíteni otthon a konyhában. Milyen kedvenc ételeik vannak? Esetleg el is készítette már valaki?
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok szabadon választják ki, kivel szeretnének egy csoportba kerülni. 3-as csoportokat alkotnak. Kiválasztják maguk közül a konyhafőnököt is. A játékvezető ismerteti a kerettörténetet: Ma a konyhafőnök konyhájában fogtok dolgozni. Feladatunk egy finom leves elkészítése lesz, ami csak akkor sikerülhet, ha a leves elkészítésénél követitek a titkos receptet. A gyerekek különböző utasításokat kapnak. Először beszéljük meg, hogy melyik utasításra, mi a teendő. A feladatok megfelelő végrehajtásáért a konyhafőnök a felelős. Az utasítások: – Tisztíts, apríts, szeletelj! -A gyerekek az utasításnak megfelelő mozdulatokat végeznek. – Tegyük föl a levest főni! A séf oldalt, a két kukta egymással szemben áll, megfogják egymás kezét, jelezvén az edényt. A séf felteszi a fedőt. – Fűszerezz, még sót!- utasításra a séf a két segéd feje fölé tatja a kezét, ujjait összedörzsöli, mintha sózna. A két kukta lábujjhegyre áll, aprókat szökdécsel, miközben a konyhafőnök sózza az ételt. -Keverem, kavarom! A keverem- kavarom utasításnál a gyerekek párban állnak, a séf beugrik középre. Háromszor jobbra, háromszor balra fordulnak körülötte. Miközben ő is jobbra-balra dől, mintha ő lenne a fakanál. A játékosok az utasításokat felváltva kapják. Hogy meddig készül a leves? A játékvezető döntése. Amíg a gyerekek élvezik a játékot!
  18. A játék lezárása: Amikor elkészült a leves, beszéljük meg, melyik csapat milyen levest főzött, jól érezték-e magukat.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás:
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játék továbbfejleszthető. pl. Kifut a leves! Le a fedőt!- utasítással.
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Dobákné Angyal Marianna