JÁTÉKRA FEL!

Pap Ernőné Éva: OLVAD-OLDAT

  1. A játék neve, címe: OLVAD-OLDAT
  2. A játék pedagógiai célja: Környezetismeret órán tanult fogalmak bevésődése játékos formában. Összefoglaló óra végén játszottuk.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Mozgás során egymás testi épségére figyeljük.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: Nincs
  12. Technikai igény: Nem szükséges
  13. Az előkészítés feladatai: Ha szükséges rendezzék át a helyszínt, hogy ott körben állva biztonságosan tudjunk játszani. Szabadban sík terület keresése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A tanterem pakolása, padok oldalra helyezése.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Segíteni szeretnék nektek, hogy környezetből könnyebben menjenek a szakszavak. Játszunk egyet, talán könnyebb lesz!
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok körben állnak. A kör közepén álló kikiáltó (először a játékvezető) a kör közepéről irányítja a játékot. Rámutat egy körben álló játékosra és két szó közül egyiket mondja: olvad vagy oldat. Ha az olvad szó hangzik el, akkor le kell guggolnia annak, akire mutatnak, mint amikor elolvad a hóember. Ha az oldat szó hangzik el, akkor a mellette állóknak meg kell pörgetni a középen állót, mert az oldatot megkeverjük. Ha pontosan végzi a feladatot a kijelölt személy, akkor a kikiáltó a körben új játékosra mutat és olvad/oldat szót mond. Ha a kijelölt játékos elvéti, akkor ő megy a kör közepére.
  18. A játék lezárása: A cél a gyakorlás, bevésés! Amikor jól megy, a játékvezető véget vet a játéknak.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérjük a játékosokat. Visszakérdezünk, hogy segített-e a fogalmak megjegyzésében. Érdeklődünk, hogy érezték magukat játék közben.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ha jól megy a feladat, akkor egy-egy új szóval bővülhet a kikiáltás. Fagy – mereven, mozdulatlanul megáll a játékos Párolog – a mellette állók felemelik a kezüket a középső fölé Lecsapódik – akire rámutatnak, az a játékos a mellette állók fejére teszi a kezét.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Az szó-mozgás ismertetése, kipróbálása, bevezetése. A játék ritmusának tartása, illetve gyorsítása. Az új szavak- mozgások ismertetése a továbbfejlesztés során.
  22. Egyéb/megjegyzés: Megcsináltuk a 2. osztályosokkal, tetszett Nekik. A felmérőben nem okozott problémát a szakszó.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Pap Ernőné Éva