JÁTÉKRA FEL!

Ujváriné Lőrincz Tünde: Bumm-Sááá-Lááá

  1. A játék neve, címe: Bumm-Sááá-Lááá (saját elnevezés) A Bumm és a Sáá alapjátékokat ötvözöm, illetve egészítem ki.
  2. A játék pedagógiai célja: A mozgáskoordináció, a térbeli, időbeli tájékozódás, a ritmusérzék, a gyorsaság és az együttműködő képességek fejlesztése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Szabályok ismertetése és ezek betartatása (figyeljenek egymásra).
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Nem szükséges
  12. Technikai igény: Nem szükséges
  13. Az előkészítés feladatai: Nem szükséges előkészület
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Rossz idő esetén be kell rendezni a termet (székek elpakolása)
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Szabályok ismertetése (esetleg egy sztori elmesélése).
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok körben állnak, kör közepéről irányítom a játékot, úgy, hogy rámutatok az egyik játékosra, és a következőket mondom: Bumm: – Akire mutatok, az leguggol, – a jobbról és balról mellette álló mondja egymásnak a másik nevét. – Nehezítve: a nevek mondása előtt fordulnak egyet. Sáá: – akire mutatok, az felemeli mindkét kezét, – a jobbról és balról mellette álló páros kézzel „lekaszabolja” őt (sáá mondattal) – Nehezítve: a „kaszabolás” előtt fordulnak egyet. Láá – akire mutatok, az oldalra emeli mindkét kezét, – a jobbról és balról mellette állók a felemelt kezek fölött saját ujjaik összecsapásával „villogtatják a lámpát” Viking – akire mutatok, az felemeli a feje tetejére jobb és bal mutatóujját, – a jobbról és balról mellette álló páros kézzel kívülről evez. Mosógép – akire mutatok, az előre hajolva forgatja a fejét, – a jobbról és balról mellette álló páros kézzel a mosógép nagyságát mutatja (egyik kéz alul, a másik felül) Pirítós – akire mutatok, az felugrik. – a jobbról és balról mellette álló páros, párhuzamos kézzel kenyérpirítót képez Hangfal – akire mutatok, az a nyakát/fejét előre tologatja – a jobbról és balról mellette álló tapsol Körhinta – akire mutatok, az a saját tengelye körül forogni kezd – a jobbról és balról mellette állók megkerülve a forgó társukat helyet cserélnek egymással (egyik elől, a másik hátul megy) Daráló – akire mutatok, az előre hajol vízszintesig, – a jobbról és balról mellette állók külső kézzel daráló mozdulatot végeznek. …saját, illetve tanulói ötletekkel kiegészíthető… Ezeket először egyesével tanítom meg, majd fokozatosan bővítem az intenzívebb koncentráció elérése érdekében. Időnként helyet is cseréltetek.
  18. A játék lezárása: Következmény, versenyhelyzet nélkül vagy kieséssel is lehet játszani.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Szóbeli értékelés, motivációs matrica, plusz pontok… Visszajelzések szóban/írásban: Azért tetszett, mert…Azért nem tetszett, mert…
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Egyéni ötletekkel/eszközökkel még tovább bővíthető (a kitalált játék a Bumm és a Sááá nevű játékok bővített, nehezített variációja)
  21. A játékvezető speciális feladatai: Figyelmet kell fordítani a feladatvégzési tempó növelésére, az egymást követő feladatok változatosságára, a kivitelezés biztonságára.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Ujváriné Lőrincz Tünde