JÁTÉKRA FEL!

Gulyásné Felkai Ágnes: Tépelődés

  1. A játék neve, címe: Tépelődés
  2. A játék pedagógiai célja: A gyerekek közösen képesek legyenek együtt alkotni egy képet, ami kapcsolódik a tábor mottójához és közben engedjék, hogy mindenki érvényesülhessen, illetve használhassák a kreativitásukat.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Minden gyereknek jusson hely az asztaloknál, mindenki kényelmesen odaférjen.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+,7+
  8. Játékidő: 15+
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Színes papírok, ragasztók, színes filcek, ceruzák.
  12. Technikai igény: A Játékhoz nincs szükség semmilyen speciális technikai kellékre, de figyelni kellett, hogy minden gyerek hozzáférjen a kép alkotásához.
  13. Az előkészítés feladatai: Elhelyeztem két külön asztalt, hogy a két csapat kényelmesen elférjen., és megnéztem, hogy legyen elég szék is.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játék előtt a korábban elvégzett közös játékokkal, feladatokkal kedvet csinálni, hogy csapatként alkossanak együtt valami szépet.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Egy hittanos tábor egyik segítőjeként a legkisebbekkel foglalkozhattam, pedagógiai célom az volt, hogy minél jobban megismerjék egymást, bátran játsszanak együtt és figyeljenek egymásra, segítsék egymást, ha szükség van rá. A tábor mottója az irgalmasság volt. Bemelegítő játékok az energiaszint növeléséhez és a fokozatosan kialakuló együttműködéshez. A gyerekek már ismerik egymást egy kicsit, cél, hogy jobban elfogadják egymást és igazi kis közösséget alkossanak. Játékok: Kard és pajzs; Alakítsatok magatokból..; Pacsipár – innen páralakítással egy képzeletjátékot játszottunk, és a párjuknak a hátán el kellett játszani a gyerekeknek, hogyan kezd cseperegni az eső, és hogyan lesz viharos az idő. Ezután, hogy kicsit felélénküljünk játszottunk Királylány, sárkány és herceg játékot. Ekkor már két csapattá lettek, így ahhoz hogy most már az asztalnál is helyet foglaljunk még egy Plüsselkapót is bevetettem, majd a két csapat két külön asztalnál kapta a Tépelődés feladatot.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játék előtt elmondtam, hogy mindkét csapat kap egy-egy színes papírt, amit közösen kell darabokra tépniük (nem mondtam még, hogy miért), majd egy kupacba tenniük. A két csapatnak, amikor készen volt a tépkedéssel, képet kellett alkotniuk a tábor mottójához kapcsolódva és külön feladat volt, hogy adjanak címet is az alkotásnak. A papírdarabokat nem tépkedhették tovább, viszont a képet kiegészíthették filccel, színessel.
  18. A játék lezárása: Megmutattuk egymásnak a rajzokat, és külön mindenki ráírta a nevét a képre, megbeszéltük, kinek hogy tetszenek az alkotások, és miért azt a címet választották.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A gyerekeket megdicsértem, nagyon kis ügyesek, kreatívak voltak, persze a kisebbeknek kicsit segíteni kellett.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Miután úgy tűnt nagy igény van a saját készítésre is, ezért mindenki kaphatott egy kivágott színes virágot, amire lerajzolhatta, illetve leírta, hogy mi volt neki nagyon jó a táborba, miért tud hálát adni.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Érdemes a kisebbeknél óvatosan rásegíteni őket, hogy az ötleteik kapcsolódjanak a valós feladathoz.
  22. Egyéb/megjegyzés: A játékokat nagyon élvezték a gyerekek, érdemes időben kicsit rászámolni, hogy a saját alkotói fantáziájuknak is teret hagyhassunk.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Gulyásné Felkai Ágnes