JÁTÉKRA FEL!

Némethné Horváth Margit Gyöngyi: Fele királyság

  1. A játék neve, címe: Fele királyság
  2. A játék pedagógiai célja: A kettővel való osztás elmélyítése játékos formában. Koncentráció fejlesztése, versenyhelyzet alakítása. Tanult ismeretek alkalmazása a játékban. Közösségfejlesztés.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: nincs
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: fakard, korona
  12. Technikai igény: –
  13. Az előkészítés feladatai: kellékek előkészítése
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: –
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Köszöntés, bemutatkozás: A játék neve: Fele királyság Keretmese megismertetése: Nekeresd ország királyának a lányát elrabolta a gonosz sárkány. A király jelentkezőket keres, akik lányát kiszabadítják a sárkány fogságából. A sárkányt számolásban kell legyőzni. Aki ezt megteszi, elnyeri a királykisasszony kezét és a fele királyságot.
  17. A játék menete, játékszabályok: Sárkány választása kiszámolóval: Sárkány, sárkány tudod-e a szám felét? Középre áll kezében a karddal. A többiek kört alakítanak. A sárkány kiválaszt valakit a körből, rámutat, és mondja: Kard, ki kard! A kiválasztott mond 0-40 között egy páros számot, és leguggol. A két mellette álló azonnal mondja a szám felét. Aki a gyorsabb, játékban marad, a társa kiesik. A végén ketten maradnak, akkor a sárkány mondja a számot, és a gyorsabb lesz a győztes.
  18. A játék lezárása: A győztes megkoronázása.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A koronán kívül a fordulónkénti nyertes jutalomban részesül. Minden gyerek megfelelő smiley-val jelölte hogy érezte magát.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A keretmese abban változik, hogy csak az győzheti le a sárkányt, aki helyesírásban jó. A sárkány kiválaszt valakit a körből, rámutat, és mondja: Kard, ki kard! A kiválasztott J vagy LY mond. A mellette állóknak azzal kell megelőzve a másikat szót mondani.
  21. A játékvezető speciális feladatai: –
  22. Egyéb/megjegyzés: –
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Némethné Horváth Margit Gyöngyi