JÁTÉKRA FEL!

Kusicza Edit: Székfoglaló

  1. A játék neve, címe: Székfoglaló
  2. A játék pedagógiai célja: Ezt a játékot a klubdélutánon játszottuk. A célom az volt, hogy energetizáljam, aktivizáljam a gyerekeket,illetve feloldjam a passszivitásukat. Ezt a játékot a klubdélutánon játszottuk. A célom az volt, hogy energetizáljam, aktivizáljam a gyerekeket,illetve feloldjam a passszivitásukat. Ezt a játékot a klubdélutánon játszottuk. A célom az volt, hogy energetizáljam, aktivizáljam a gyerekeket,illetve feloldjam a passszivitásukat. Ezt a játékot a klubdélutánon játszottuk. A célom az volt, hogy energetizáljam, aktivizáljam a gyerekeket,illetve feloldjam a passszivitásukat.
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Elmondtam a gyerekeknek, hogy a tánc közben vigyázzanak az előttük lévő társukra, s a leüléskor ne lökjék le egymást a székről.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: eggyel kevesebb szék, mint ahány résztvevő van, zenéhez lejátszó ( én laptopot használtam )
  12. Technikai igény: székek, laptop, hangszóró, pendrive
  13. Az előkészítés feladatai: Pergő ritmusú zeneszámokat letöltöttem pendrive-ra. Bekészítettem és összeszereltem a laptopot és a hangszórót. A pendrive-ot bedugtam a laptopba, s az első zenét beállítottam. A gyerekekkel együtt a székeket egymásnak háttal két sorba tettük, illetve a sorok végére befordítottunk egy-egy széket.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A székeket ők rakták körbe. A zeneszámra előzetesen ötleteket kértem, olyat töltöttem le, amit ők is szeretnek.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Elmondom, hogy a mai klubdélutánra milyen játékokat terveztem. Azért választottam ezt a játékot elsőnek, mert tudom, hogy szeretnek mozogni, s szeretném, ha minél többen bekapcsolódnának a játékba.
  17. A játék menete, játékszabályok: A székeket már körberaktuk. Eggyel kevesebb szék van, mint ahány játékos. Álljatok körbe ( a székek köré), forduljatok menetirányba! Amikor megszólal a zene, indulhat a tánc. Táncolva haladjatok körbe! Amikor leáll a zene, akkor le kell ülnöd egy székre. Akinek nem jut hely, az kiesik a játékból. A kieső játékos vegyen ki egy széket a körből! A többi széket igazítsuk újból körbe. A székhez kézzel hozzáérni nem szabad.
  18. A játék lezárása: A végén már csak egy szék és két játékos marad. Aki elsőnek ül le a megmaradt székre, az a győztes.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megtapsoltuk a győztest. Kiemeltem azokat a játékosokat, akik sportszerűen viselkedtek.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Kipróbálható többféleképpen is: – A székeket nem egymásnak fordítjuk, hanem körbe rakjuk. – A résztvevő játékosok szemét bekötjük. – Két székkel van kevesebb, mint ahány játékos.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Fokozottan ügyelni kell a gyerekek testi épségére: a tánccal haladás közben ne lökjék meg egymást, a leüléskor szintén ne tolják le a másikat a székről.
  22. Egyéb/megjegyzés: Nagyon szeretik a gyerekek ezt a játékot, mindig, mindenki részt vesz benne. Mivel nagyon toleráns osztályom van, ezért kevés vitás helyzet adódott.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kusicza Edit