JÁTÉKRA FEL!

Révay Réka: Óriás társasjáték

  1. A játék neve, címe: Óriás társasjáték
  2. A játék pedagógiai célja: A játékosok kikapcsolódása. Kreativitás, együttmőködés fejlesztése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a gyerekek figyelmét, hogy a hegyes ceruzákkal óvatosan bánjanak.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 15+
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: kb. 50db A4-es színes kartonlap – ebből 8db fekete. A darabszám függ a résztvevők számától, egy gyerekre kb 10 lap szükséges. színes ceruázák, filcek, néhány darab olyan ami a feketén is fog (arany, ezüst, fehér..) ceruzafaragó, nagyobb méretű dobókocka
  12. Technikai igény: Asztal és székek
  13. Az előkészítés feladatai: A gyerekeket már az asztalon várják a papírok, színező eszközök
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei:
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Bemutatkozom, meghallgatom mindenkinek a nevét és röviden elmondom, hogy egy óriás társasjátékot fogunk készíteni közösen, amit természetesen ki is próbálunk együtt. A lapokat végigterítjük a helységben.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékot azzal kezdjük, hogy mindenki kap 5 lapot, ebből az egyik fekete. Lehet választani a különböző színek közül, de az egyik fekete legyen. A fekete lap midig negatív mező lesz, a színes lapok pedig, amiket megrajzolnak pozitív mezők lesznek. A fekete lapnak hátrányt kell jelentenie, de 2 körnél több kőrből ne maradjon ki az aki rálép. A lapokat utólag fogjuk beszámozni. Miután mindenki elkészült összerakjuk a játékot. A maradék lapokból írok egy start és cél feliratú mezőt, de ha van lelkes önkéntjelentkező akkor ő is elkészítheti. Ezután véletlenszerűen lerakjuk a helységben a kartonlapokat, kibővítve mégegyszer annyi üres színes lappal mint amennyit megrajzoltak a gyerekek. Lehet egyenes vonalban rakni, vagy kacskaringósan, csigaformában… A legvégén vastag jól látható filccel beszámozzuk a mezőket és kezdődhet a játék. A start mező mögött sorba állnak a gyerekek, az első dob a kockábal és annyit halad előre amennyit dobot. Minden úgy megy mint egy hagyományos társasjátéknál, csak itt a résztvevők a bábuk.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha már csak egy résztvevő maradt a játékban.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megbeszéljük kinek hogy tetszett a játék Megdicsérem a kreatív, ötletes munkákat.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Esetleg lehet növelni a fekete mezők számát, vagy nem hagyományos dobókockábal játszani például színeket dobni és az alapján lépni.
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekek nagyon élvezték a játékot. Igyekeztek nagyon eredeti ötleteket kitalálni, és ez nagyon jól sikerült.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Révay Réka