JÁTÉKRA FEL!

Lakatos Karina: Medvevadászat

  1. A játék neve, címe: Medvevadászat
  2. A játék pedagógiai célja: A diákok érdeklődésének felkeltése, a foglalkozás eleji ellazítása, energetizálása
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A kör területén lévő akadályok elhárítása, fel kell hívni a diákok figyelmét, hogy ne csapjanak nagyot a combjukra.
  6. Résztvevők száma: 8-14,15-20,21-30,30+
  7. Résztvevők életkora: 5+,7+,10+,14+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény:
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai:
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei:
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A mai nap különleges lesz, nagyon fontos, hogy komolyan vegyétek a dolgot, mert nagy feladat áll előttünk. Elmegyünk medvét vadászni. Bátor vadásztársakra van szükségem, mert a medvevadászat nem tréfadolog!
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok körbe állnak, a játékvezető a kör közepére lép. A játék során a gyerekek a játékvezető mozdulatait utánozzák, és hangosan megismétlik a mondatait. A játékosok a combjukat csapkodva imitálják a sétálást. Közben ismételgetik a játékvezető mondatait. – Menjünk medvét vadászni! (3x) – Ninini! – Mit látok? – Itt egy híd. – Menjünk át! Ekkor a játékosok imitálják a hídon való átkelést. („Trappolnak”) – Átértünk. – Menjünk tovább! A játékosok ismét sétálást imitálnak combcsapkodás közben. – Menjünk medvét vadászni! (3x) – Ninini! – Mit látok? – Itt egy mocsár. – Keljünk át! Most a mocsáron való átkelést imitálják, cuppogó hangok kíséretével. – Átértünk. – Menjünk tovább! – Menjünk medvét vadászni! (3x) – Ninini! – Mit látok? – Itt egy hegy. – Másszuk meg! A játékosok a hegymászást imitálják. – Felértünk. – Nézzünk szét! A játékosok 3x szétnéznek, kezük élét a homlokukhoz támasztva – Ninini! – Mit látok? – Ott egy barlang. – Menjünk be! A játékosok most lopakodnak, a szöveget suttogva folytatják. – Halkan! – Sötét van! – Nagyon halkan! A játékosok ijedt hanggal és arccal utánozzák a játékvezetőt, miközben tapogatóznak. – Itt egy fej. – Szőrös fülek. – Nedves orr. – Éles fogak. Itt már kiabálnak, a combcsapkodás felgyorsul, mikor már futást imitálnak. – EZ EGY MEDVE! – FUTÁS! – Jön a medve! (3x) – Ninini! – Mit látok? – Ott egy hegy. – Másszunk le! A hegyről való lemászást is sietve játsszák el. Utána a futás tempója marad. – Leértünk. – Futás! – Jön a medve! (3x) – Ninini! – Mit látok? – Ott egy mocsár. – Keljünk át! A mocsáron való átkelés is gyorsított tempóban, gyors cuppogással történik. Utána tovább futnak. – Átértünk. – Futás! – Jön a medve! (3x) – Ninini! – Mit látok? – Ott egy híd. – Fussunk át! Átfutnak a hídon, majd tovább szaladnak. – Átértünk! – Jön a medve! (3x) – FUTÁS! Megállunk, és nyugodt hanggal közöljük: – Hazaértünk.
  18. A játék lezárása: A játékosok megtapsolják magukat, hisz sikeresen megmenekültek a mackó elől.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Élmények megosztása
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Több környezeti akadályt is közbe lehet iktatni, pl. folyón való átkelés, átevezés.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A kör közepén a tanulók buzdítása, dinamikus vezetése.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Lakatos Karina