JÁTÉKRA FEL!

Bolla Ildikó: Medvevadászat

  1. A játék neve, címe: Medvevadászat.
  2. A játék pedagógiai célja: Óra eleji motiváció, közösségi élmény, a játék öröme
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: a terem rend kialakítása, hogy a gyerekek elférjenek a padok között, a gyerekben oldódik a feladat teljesítéséből adódó görcs
  6. Résztvevők száma: 8-14,30+
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: nincs
  12. Technikai igény: nincs
  13. Az előkészítés feladatai: tanári felkészülés, a játék szövegének memorizálása
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: székek, padok elrendezése
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Ma macit fogunk rajzolni. Mielőtt hozzáfognánk a rajzoláshoz, előtte játsszunk! Elmegyünk medvevadászatra! Csak arra figyeljetek, hogy mit mondok, és hogyan mozgok!
  17. A játék menete, játékszabályok: Utánam kell mondani a szöveget! Amikor én beszélek, ti nem szólalhattok meg! A mozdulataimat ti is eljátszhatjátok, de meg is változtathatjátok! Menjünk medvét vadászni! – Ninininini! – Mit látok? – Hiszen ez egy híd! – Át kell mennünk rajta. (futást imitálva átdübörögnek a képzeletbeli hídon) – Átértünk. – Menjünk tovább! – Ninini! – Mit látok? – Hiszen ez egy mocsár! – Át kell mennünk rajta. (itt lehet cuppogni, a lábunk beleragadhat a mocsárba, kérhetjük a gyerekeket, húzzanak ki…) – Átértünk! – Menjünk tovább! – Ninini! – Mit látok? – Hiszen ez egy folyó. – Át kell úsznunk rajta! (úszást mutatunk, megijedünk a krokodiloktól, gyorsabban ússzunk) – Átértünk! – Menjünk tovább! – Ninini! – Mit látok? – Hiszen ez egy hegy! – Át kell másznunk rajta. (mászást imitálunk, egyre nagyobbakat kapaszkodva) – Átértünk! – Menjünk tovább! – Ninini! – Mit látok? – Hiszen ez egy barlang. – Át kell mennünk rajta! (mintha sötét lenne, tapogatózva, csukott szemmel bóklászunk, elkezdünk tapogatni, mintha egy fejet tapogatnánk: -nagy, szőrős fej, nagy szőrös fülek, éles fogak, hatalmas mancsok… HISZEN EZ EGY MEDVE! (ezt jó hangosan és rémülten) – futunk ki a barlangból, át a hegyen, a folyón, a mocsáron, a hídon. Minden idefelé végzett mozgást megismétlünk csak gyorsabban, hiszen menekülünk a medve elől. A végén a medve vagy lemaradt vagy beszakadt alatta a híd.
  18. A játék lezárása: Véget ért a medvevadászat. Mindenki hazaért a helyére.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Annyira jót játszottunk, hogy ezután csupa vidám arcot látok! Én nagyon jól éreztem magam, úgy látom, Ti is. Remek medvevadászok voltatok, máskor is veletek megyek vadászni!
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: újabb állatra is lehet majd vadászni (pl. róka, nyuszi, farkas, oroszlán, stb) és újabb helyszíneket is ki lehet találni (pl. dzsungelben, sivatagban, jégtáblákon stb.)
  21. A játékvezető speciális feladatai: figyelni kell a pontos szövegmondásra és a játék végén mindig a legbátortalanabb kisgyereket választom macinak, hogy középpontba kerüljön
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Bolla Ildikó