JÁTÉKRA FEL!

Dr. Horváthné Csordás Erzsébet: Huncut manók – jó tündérek

  1. A játék neve, címe: Huncut manók – jó tündérek
  2. A játék pedagógiai célja: A játékosoknak figyelembe kell venniük, hogy mások is dolgoznak körülöttük a saját feladatukat végezve ugyanazon cél érdekében. Ahelyett, hogy megcsinálnák a másik helyett a feladat nehezebb részét, csak szóban nyújthatnak segítséget vagy adhatnak tanácsot egymásnak. Együttműködés elsajátítása.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Nincs szükség ilyenre.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 15+
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: 8 fő esetén 8 gombolyag fonal 4 különböző színben, 2db négylábú szék, stopper óra vagy másodpercet mutató óra
  12. Technikai igény: _
  13. Az előkészítés feladatai: Gombolyagokat gombolyítani a motringokból
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gombolyításban segíthetnek a gyerekek.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A huncut manók elcsenik a nagyi gombolyagjait míg alszik, és rátekerik a székek lábaira.Ám egy perc múlva megszólal a lelkiismeret trombitája,és hirtelen jó tündérekké válva felgombolyítják a fonalakat.
  17. A játék menete, játékszabályok: Két csapat vetélkedik. Egy csapatban négyen vannak. Minden játékos kap a kezébe egy gombolyag fonalat. A csapatok körbeülnek egy-egy széket. Jelre elkezdik körbetekerni a széklábakat a fonalakkal úgy, hogy csomót ne kössenek és a széket sem mozdíthatják meg. Egy perc leteltével megszólal a trombita és a csapatok helyet cserélnek egymással. Elkezdődik a felgombolyítás. Az a csapat nyer, amelynek tagjai előbb tekerik fel mind a négy gombolyagot.
  18. A játék lezárása: Eredményhirdetés után a gombolyagokat összeszedni, a székeket helyre rakni.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Egyértelműen eldőlt, hogy a fiúk csapata nyert. Jutalmazás : a gyerekek szaloncukrot választhattak maguknak. A vesztes csapatnak egy télapó csokit kellett igazságosan elosztani maguk között.( A téli szünet után behozott édességekből) Feldolgozás során elmondták, hogy érdekes volt labirintust készíteni, kerülgetni a többiek fonalait.Nehéz volt a másiknak elmondani hol bújtassák, hol emeljék a fonalat. Páran beszéltek az indulatról , ami keletkezett bennük , amikor a másik nem értette meg őket azonnal. Mindenkinek nehéz volt nézni az utolsót ,amint bajlódik, mert csak szóban segíthettek.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Osztályteremben a bútorzat között előre kihelyezett tekervényt visszaszedve csomópontokon feladatok megoldásával.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A feladatok elkészítése, és a játék közben azonnali ellenőrzés a továbbhaladást lehetővé téve.
  22. Egyéb/megjegyzés: A játékot kollégától hallottam
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Dr. Horváthné Csordás Erzsébet