JÁTÉKRA FEL!

Szécsi Ervinné: Fogd el a botot!

  1. A játék neve, címe: Fogd el a botot!
  2. A játék pedagógiai célja: A csoport egységének növelése, szereplés gyakorlása, egyszerű szórakozás.
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Viszonylag egyenletes talaj szükséges, mivel a gyerekeknek nagyon gyorsan kell mozdulniuk, hogy a botot elkaphassák.
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: kb. 1 méteres bot
  12. Technikai igény: Nem szükséges
  13. Az előkészítés feladatai: Csak a méteres bot szükséges.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékra történő felszólítás is elegendő, hiszen a 10 éves korosztály szívesen játszik bármikor.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A zálogosdit nagyon szeretik, de most egy kis átalakítással fogjuk a már ismert játékot játszani.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek egy kb. 4-5 méteres kört alakítanak. Egyikük a kör közepén egy kb. 1 méteres botot tart. A bot egyik végét a földre támasztja, a másikat a tenyerével tartja. Valakinek a nevét hangosan kiáltja, elengedi a botot, és visszaugrik a helyére. Akinek a nevét kiáltotta, annak az eldűlő botot el kell kapnia, mielőtt a földre esne. Ha sikerült időben elkapnia, ő lesz a kör közepén a botot támasztva, és most ő nevez meg valakit. Ha nem tudta elkapni a botot, akkor büntetést kap. Hangosan mondják a gyerekek:-Mit érdemel az a bűnös, aki nem kapta el a botot? Valaki ötletét teljesítenie kell. Pl:-Csináljon 10 négyütemű fekvőtámaszt!, -Táncoljon X-szel, -Ugráljon békaügetésben valameddig! stb.
  18. A játék lezárása: A játék addig játszható, amíg láthatóan szívesen teljesítik a büntetésként kiszabott feladatokat, és persze szeretne mindenki sorra kerülni a bot elkapásának kipróbálásában.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Jutalom maga a játékban való részvétel, nincs szükség külön jutalmazásra.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nehezíthető a játék a kör nagyobbításával, tágításával. Így messzebbről kell elkapni, és esélyesebb, hogy büntetést kap a hibázó gyerek. Igazából ez adja a játék élvezetét.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Szerencsés, ha a játékvezető együtt játszik a gyerekekkel, így jobban átérezhető a játékosok hangulata. Időnként korrigálni, finomítani kell a gyerekek ötleteit a büntetésre vonatkozóan.
  22. Egyéb/megjegyzés: Gyerekek és felnőttek egyaránt játszhatják.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Szécsi Ervinné, (szecsiica@gmail.com)