JÁTÉKRA FEL!

Nagyné Egri Edit: Névtanulós labdadobáló

  1. A játék neve, címe: Névtanulós labdadobáló
  2. A játék pedagógiai célja: Az elsős tanulók ismerjék meg egymást, egymás nevét, figyeljenek egymásra.
  3. A játék jellege: Ismerkedős
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Az asztalokat hátratoljuk.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Puha, nagy labda.
  12. Technikai igény: –
  13. Az előkészítés feladatai: Labda előkészítése, padok elhúzása.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Segítenek előkészülni.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Az elsős tanulók egyenként megmondják a nevüket. Ha van óvodás társa/társai, akkor azt/azokat is bemutathatja.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok kézfogással kört alkotnak. Majd elengedik egymás kezét. Elmondom, hogy labdát fogunk egymásnak dobálni. Vigyázni kell, hogy ne essen le a földre, a másik gyerek kezébe kell dobni. Aki eldobja a labdát, az a gyerek bemutatkozik, majd megnevezi azt, akinek dobni fogja. Ha nem jut eszébe a társának a neve, akkor én segíteni fogok. Csak akkor szabad eldobni a labdát, amikor a megszólított odafigyel. A játék során mindenkinek így kell eljárnia. Amikor ez már jól megy, akkor nehezítésként, mindig olyan játékosnak kell dobni a labdát, akinél még nem volt. Aki már dobott, az hátra teszi a kezét.
  18. A játék lezárása: Megtapsoljuk magunkat.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A csoport munkájához, a sikerhez nagyban hozzájárult, hogy figyeltek egymásra. Legközelebb jobban össze kell tolni az asztalokat, hogy nagyobb hely legyen.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ha már jól ismerik egymást, akkor összekötjük mozgással a játékot. (Taps, térdre ütés, taps, jobb fül mellett jobb kézzel hátra mutatás (saját név) bal kézzel ugyanez a mozdulat (szólított játékos neve). A szólított játékos új játékost nevez meg. Folyamatos mozgás a játék végéig az egész csoportnak. Jó játék a „Küldöm a levelem…” is. Kör alkotás, kézfogás. Középre áll a „postás”, aki próbálja a „levelet” „elkapni”. A „feladó” megnevez valakit, akinek küldi a levelet. Kézszorítással „megy” a küldemény. Amikor a megnevezett megérzi a kézszorítást, hangosan mondja: „Megkaptam.” Ha a postás észre veszi valahol a kézszorítást, nyer.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Figyelni arra, hogy minden kisgyerek jól érezze magát.
  22. Egyéb/megjegyzés: –
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Nagyné Egri Edit