JÁTÉKRA FEL!

Antal Ferencné: Kincsvadászat a tenger mélyén

  1. A játék neve, címe: Kincsvadászat a tenger mélyén
  2. A játék pedagógiai célja: Ügyesség, helyzetfelismerés,leleményesség, együtt működés képességének fejlesztése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Olyan terep megválasztása, ahol nem sérül meg a gyerek,ha letérdel,vagy hason csúszik pl: tornaterem, füves udvar
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Kooperációs ejtőernyő, kisebb játékok 8-10 db pl: plüss, műanyag hal.
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: A résztvevők bevonásával az eszközök összegyűjtése, kiszállítása a játék helyszínére.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Ők választhatják ki a kis játéktárgyakat,kibonthatják az ernyőt a csomagjából.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kis búvárok leszünk, akik felhozzák a tenger mélyéről az elsüllyedt hajó kincseit, de vigyázni kell mert hamar elfogy a levegő és akkor a kincset ott kell hagyni és menekülni kell a felszínre. Ha nem érkezik ki a búvár időben, akkor sajnos megfulladt és nem játszhat tovább.
  17. A játék menete, játékszabályok: Az ejtőernyő alá elrejtem a kis játékokat. A játékosok körbe guggolják az ernyőt és megfogják a szélét. Kiválasztjuk azt a játékost, aki vadászni fog. Merülés vezényszóra egyszerre felemelik az ernyőt a fejük fölé,ezalatt a vadásznak gyorsan be kell bújni és ki kell venni egy tárgyat. A többiek igyekeznek megakadályozni azzal, hogy visszaengedik az ernyőt a földre. Az a játékos az ügyes akinek sikerült kibújni, mielőtt az ernyő földet ér és kezében a megszerzett tárgy.Ekkor jár egy pont. Ha nem sikerül visszaérnie és ráesik az ernyő sajnos kiesett a játékból. Ha kibújt,de nincs a kezében semmi, akkor maradhat,de nem kap pontot. A játék addig tart amíg minden játékos sorra nem kerül. Fontos hogy a földről induljon az ernyő és állva a fej fölé emeljék. Csak vezényszóra lehet felemelni és megkezdeni a bújást.
  18. A játék lezárása: Egy búvárnak akkor ér véget a játék, ha sikerült megszereznie a kincset, vagyis a tárggyal együtt kibújt. Vagy ha nem sikerült kibújnia sajnos elfogyott a levegője és megfulladt.Sikertelen volt a vadászat,ha visszajön a vízből,de nem hoz semmit.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén megszámoljuk kinek sikerült pontot gyűjteni,az kezdheti a következő játékot,vagy megváltoztathatja a helyét az ernyő mellett. A gyerekek elmondhatják véleményüket és változtathatnak a szabályon.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Egy kincs helyett próbáljanak meg többet felszínre hozni,mert martalékos kalózok és nem elégszenek meg eggyel. Lehetnek halászok is akik minél több halat szeretnének fogni a tengerből. Lehet bonyolítani, hogy egyszerre ketten merülnek és egymást akadályozva szerzik a kincset,vagy fogják a halat.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Figyelmet kell fordítani a megfelelő helyszín kiválasztására pl: homokban nem játszható,mert egymás szemébe szórják az ernyő mozgatásával. A tárgyak ne legyenek olyan anyagból, ami felsértheti a kezüket.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Antal Ferencné