JÁTÉKRA FEL!

Dánfi Adrienn: Jön a róka

  1. A játék neve, címe: Jön a róka
  2. A játék pedagógiai célja: -közösségfejlesztés -együttműködésre ösztönzés
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Mivel a játék az udvaron kerül levezetésre,így előtte közösen összepakoljuk a homokozójátékokat,labdákat stb.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: -róka báb -kendő(tűz)
  12. Technikai igény: -magnó -cd
  13. Az előkészítés feladatai: A kellékek elhelyezése a közelben.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játék kezdete előtt az udvaron énekelve körbejárok(Kör,kör,,ki játszik?) és játékba hívom a gyermekeket.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Körben állunk egymástól karnyújtásnyira. Kiválasztok egy gyermeket,ő lesz a kiszámoló. Kiszámolja,hogy ki lesz a róka a játékban. (Éhes volt a róka, bement a tyúkólba, megadta az árát,eltörték a lábát mondókával) Ha ez megtörtént átadom a kiszámoltnak a róka bábot és a "tüzet"(kendő).
  17. A játék menete, játékszabályok: "Jön a róka, ne nézz hátra, Tüzet visz a markába, Ne mondjátok lányok, Kiég a ruhátok!" dal fogjuk énekelni,eközben a róka körbejár a körön kívül. A dal vége előtt valakinek a háta mögött leejti a kendőt(tüzet) és futni kezd. Akinél ledobta,felkapja a kendőt és a róka után szalad, megpróbálja elkapni. Eközben a róka beáll a futó helyére, így most már ő lesz a róka. Átadja a bábot és folytatódik a játék. Addig játszunk,amíg élvezik és kérik.
  18. A játék lezárása: A játék végén leülünk a fűbe és meghallgatjuk cd-ről a "Jön a róka…" című dal kánon változatát.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A fűben ülve megkérdezem a gyerekeket, hogy kinek mi tetszett a legjobban a játékban.Mindenkit türelmesen végighallgatunk. Megkérdezem őket,hogy van-e kedvük még egy játékhoz.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Körben állunk karnyújtásnyi távolságra. Kiszámoljuk ki lesz a róka. Ő megkapja a bábot. Körbejár a körön kívül.miközben mi énekeljük a kicsit megváltoztatott dalt: " Jön a róka,állj most párba…." .Amikor a körben beáll valaki mellé párba,át kell adja a bábot és így az új rókának kell tovább szaladni.Ő is beáll párba valahová,bábcsere és futás.És így tovább…
  21. A játékvezető speciális feladatai: a játék folyamán irányítom a tevékenységet. Ha valaki nem értené ismét elmagyarázom. Ügyelek a biztonságra,felhívom figyelmüket a futás veszélyeire. Ha esetleg konfliktus merülne fel,terelem őket a helyes megoldás felé.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekek visszajelzései alapján elmondhatom,hogy nagyon élvezték a játékot, kérték,hogy holnap is játszunk ilyet.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Dánfi Adrienn