JÁTÉKRA FEL!

Mányi Margit: Pókfonál

  1. A játék neve, címe: Pókfonál
  2. A játék pedagógiai célja: A nyári ügyeletben a különböző csoportokból jövő gyerekek összeismertetése egymással.
  3. A játék jellege: Ismerkedős
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Nyugodt hely kialakítása, hogy valaki nehogy beleszaladjon a fonalba és elessen.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: -5,5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Megfelelő számú szék, vastagabb pamut gombolyag.
  12. Technikai igény: Szék
  13. Az előkészítés feladatai: Nyugodt hely kialakítása a székek kihelyezése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Figyelem felkeltése az eszközök segítségével, a legmelegebb időben egy árnyékos helyen játéktevékenység fel kínálása. Játékba hívó ének.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Üdvözlöm azokat akik érdeklődnek a játék iránt, nagyjából elmondom a szabályokat és megkérdezem ki szeretne játszani. Igyekszem első körben olyan résztvevőket választani a jelentkezők közül akik könnyen megértik a szabályokat ezzel is biztosítom, hogy a nézők jobban megértsék a játék lényegét és estleges csatlakozáskor játszhassanak egy jót és sikerélményük legyen.
  17. A játék menete, játékszabályok: Egy kivételével a gyerekek leülnek a székre. A pók kívül vár. A szabály szerint egymásnak dobálják a gombolyagot . Akinek kimondják a nevét esetleg,hogy milyen csoportba jár. Az elkapja és tovább dobja miközben ő is megnevez valakit. Egy gyereknek többször is lehet dobni.Mikor elég szövevényes a háló elindul a pók és igyekszik visszatekerni a fonalat.Ha többször játsszuk a nagyobbak más előre mondhatják ki fog következni.
  18. A játék lezárása: A játéknak általában akkor van vége ha mindenki volt pók. /vagy az esetek többségében ha ebédelni megyünk mivel a gyerekek cserélődnek./
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Szóbeli értékelés történik, az ötleteiket meghallgatom és próbálom beépíteni a következő játékba.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Jelen esetben másnap fogalmakkal, tárgyakkal, állatokkal folytattuk a szabály úgy változott hogy kétszer nem lehetett ugyan azt mondani/ itt persze nehezebb volt a pók dolga hiszen sokkal szövevényesebb volt a pókháló/
  21. A játékvezető speciális feladatai: Egyéni fejlettséget, képességet kellett figyelembe venni és szükség szerint segítséget adni.
  22. Egyéb/megjegyzés: Nagyon élvezték és elérte a célját miden csoportból vegyesen jöttek játszani és másfajta játéktevékenységben is keveredtek a gyerekek. Bocsi hogy elhúzódott de sokáig beteg voltam és csak nemrég mentem vissza dolgozni.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Mányi Margit