JÁTÉKRA FEL!

Koczka Anikó: Gyümölcstolvajok

  1. A játék neve, címe: Gyümölcstolvajok
  2. A játék pedagógiai célja: Ügyességfejlesztés, koncentráció, koordináció fejlesztés.
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Tereptárgyak biztonságos elhelyezése. Úgy vigyék a gyümölcsöket, hogy közben tudjanak kapaszkodni, ha kell. Megfelelő méretű gyümölcsöket válasszunk.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Különböző tereptárgyak pl. játszótéri csúszda, mászóka vagy tornateremben padok, szekrények, zsámolyok, bordásfal,szőnyegek. És gyümölcsnek való apró tárgyak pl több színű golyók 70-80 db
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Gyümölcsök elhelyezése a tér egyes pontjain. Illetve az akadálypálya kialakítása, ha teremben játszunk.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Ők helyezik el a gyümölcsöket és alakítják ki az akadálypályát, amennyiben nem játszótéren játszunk.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Bálint gazda kertjében megérett az összes gyümölcs. A gazdának nincs ideje folyamatosan figyelni a kertjét, ezért a tolvajok gyakran meglátogatják azt. Bálint gazda azért néha-néha meglepi a tolvajokat és elkapja őket. Ki lesz az ügyesebb? A gazda vagy a tolvajok?
  17. A játék menete, játékszabályok: A tolvajok a terep különböző pontjain helyezkedjenek el. A tér közepén áll a gazda. A gyümölcstolvajok a fák alól mindenféle érett gyümölcsöket gyűjthetnek össze. A tolvajok addig közlekedhetnek meghatározott sorrendben a „fákon”,”kerítéseken”, vagyis az előkészített akadályokon keresztül, amíg a gazda „itt a gazda” felkiáltással meg nem állítja a játékot. Akit mozgáson kap és meglát azzal helyet cserél. A tolvaj az összegyűjtött gyümölcsöket is átadja a gazdának és üres kézzel folytatja a játékot. A győztes az, hogy aki minden gyümölcsből egyet-egyet összegyűjt. Amennyiben egy gyümölcsöt elejtettünk, azt nem vehetjük fel újra. Egy kupac gyümölcsből egyszerre csak egyet lehet elvenni.
  18. A játék lezárása: A játéknak vége, ha valaki megszerez az összes gyümölcsből egyet-egyet.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék után megbeszéljük a pálya nehézségét. Nehezítünk, vagy könnyítünk a pályán. Ötleteket adunk a gyümölcsök hordozásához.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nincs gazdacsere. Akit elkap a gazda, az a gyümölcsöket a legközelebbi kupacba leteszi és egy előre meghatározott helyről folytathatja a játékot üres kézzel. Vagy ha elkapja a gazda, akkor kiesik a játékból.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Balesetveszélyes helyzetekre a figyelmet felhívni.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Koczka Anikó