JÁTÉKRA FEL!

Heimné Straub Judit: Beszélj zöldségeket! (És gyümölcsöket!) – a Postás nevű játékot alakítottam át.

  1. A játék neve, címe: Beszélj zöldségeket! (És gyümölcsöket!) – a Postás nevű játékot alakítottam át.
  2. A játék pedagógiai célja: A résztvevők megtanulják néhány zöldség és gyümölcs német nevét. Valamint a résztvevők olyan másik résztvevővel is kapcsolatba kerüljenek, akivel eddig nem nagyon volt alkalmuk erre. ( A diákjaim különböző osztályokba járnak, néhányan csak német órákon találkoznak.)
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A játékosok figyelmét fel kell hívni, hogy amikor helyet cserélnek, vigyázzanak egymásra, a bútorokra.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 14+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: kártyák zöldségek és gyümölcsök képével.
  12. Technikai igény: székek (de nem kell feltétlenül, ha a földre is le lehet ülni)
  13. Az előkészítés feladatai: kártyák készítése, terem berendezése
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A terem berendezése a résztvevők feladata. Valamint előtte tartunk egy rövid foglalkozást, amelyen átismételjük a már tanult zöldség- és gyümölcsneveket.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Minden egyes kártyát megmutatok a résztvevőknek, hangosan mondom a német szavakat, ők elismételik.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játék menete, játékszabályok: A játékosok két sorban foglalnak helyet úgy, hogy a sorok távolabb legyenek, az egymás mellett ülők pedig közel legyenek egymáshoz. A két első ember rám néz, a többiek elfordulnak, hogy a felmutatott kártyát ne lássák. Felmutatom a kártyát, a két első ember a mellette ülő fülébe súgja a kártyán látható zöldség vagy gyümölcs nevét németül, aki szintén továbbadja. Az a csapat nyeri a kört, akinek az utolsó embere a hallott szót először hangosan bekiabálja. Ilyenkor az utolsó ember legelöl foglal helyet, a többiek egy hellyel arrébb ülnek. A táblán strigulák jelzik a nyert köröket.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor van vége, ha a kártyák elfogytak.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megköszönöm a játékosoknak az aktív munkájukat, megkérdezem, mit tanultak belőle, hogy érezték magukat játék közben.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Bármilyen más témakörben is lehet így aktívan fejleszteni a szókincset, például közlekedési eszközök, bútorok stb.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A kártyákat úgy kell felmutatni, hogy a két első ember egyformán jól lássa.
  22. Egyéb/megjegyzés: A résztvevők nagyon szeretik ezt a játékot, nem a megszokott módon, felszabadultan tudják bővíteni a szókincsüket.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó:
  24. A Játékot lejegyezte: Heimné Straub Judit