JÁTÉKRA FEL!

Gerhátné Szauer Éva: Robbanás

  1. A játék neve, címe: Robbanás
  2. A játék pedagógiai célja: összeadás gyakorlása a 10-es számkörben angolul
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Nincs.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Számkártyák 1-10-ig, Bumm és páros felirat
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: A teremben megfelelő helyet biztosítani, kártyákat előkészíteni,
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Lehetőség: minden gyermek készítsen egy nagy színes számot 1-10-ig
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Üljünk le körbe! Mindenki kap egy számot 1-10-ig.(jelen esetben 8-ig) Kérlek mutassátok felém, hadd lássuk egymás számát! Ezek azonban nem akármilyen számok, hanem robbanóanyagok! Két számot fogok mondani, ha a két szám összege páros akkor robbannak. Ilyenkor hangosan és gyorsan kiáltsa a két szám tulajdonosa BUMM! Aki gyorsabban kiáltja, az játékban marad. Aki lassabb, a számát lerakja maga elé és bíró lesz velem együtt! Jól figyelj, mert nem robban mindig a számod, ha az eredmény páratlan, a feladatod csak annyi, hogy minél gyorsabban felemeld magasra a számot! Itt látod középen a bombát és a feliratot PÁROS! (elhelyezünk egy rajzolt ‘bomba’ képet, vagy ha van játék bombát rakunk le, és a PÁROS feliratot) Robbanásra fel!
  17. A játék menete, játékszabályok: -körben ülünk, mindenki kap egy számkártyát 1-10-ig -középre játék bombát helyezünk és PÁROS feliratot -a játékvezető mindig két számot mond, ha a két szám összege páros minél gyorsabban BUMM-ot kell kiáltani a két játékosnak, ha az eredmény páratlan nem robban, a hallott számot minél gyorsabban magasra kell emelni -aki gyorsabb játékban marad, aki kiesik helyén marad és bíró lesz a játékvezetővel együtt
  18. A játék lezárása: Nagyon sok puskaport felrobbantottunk! Nagyon ügyesek, gyorsak voltak ezek a robbanóanyagok! Legközelebb újra robbantunk!
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: -dícséret
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: -angol tanárként, mi ezt angolul játszottuk első osztályban, ami nem kis koncentrációt igényelt -idősebb gyermekeknél nagyobb számokkal játszani, akár angolul, akár magyarul -nehezítés: kivonás -egy lejátszott kör után kicserélik a számokat
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés: Angolul és magyarul is játszottuk, idősebb gyerekekkel is kipróbáltam, nagyon koncentráltak és élvezték, jó ráhangolódás akár matematika, akár idegen nyelv órára.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Gerhátné Szauer Éva