JÁTÉKRA FEL!

Szabó Tiborné: Kiborult a gyümölcsöskosár

  1. A játék neve, címe: Kiborult a gyümölcsöskosár
  2. A játék pedagógiai célja: Figyelem, gyors reagálás, szókincs bővítés, önismeret, emlékezet, kapcsolati viszonyulások.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a játékosok figyelmét, hogy helyváltoztatáskor (a „kiborult a gyümölcsöskosár” mondat elhangzása után) figyeljenek egymásra.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 15+
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Minden résztvevőnél egy-egy gyümölcsöt ábrázoló kártya legyen.
  12. Technikai igény: Eggyel kevesebb szék, mint ahány játékos van.
  13. Az előkészítés feladatai: Helyszín berendezése, hogy körben ülve biztonságosan tudjunk játszani. Kártyalapok (gyümölcsöt ábrázoló képek) odakészítése.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei:
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játék előtt minden résztvevő mutatkozzon be pl.: „Én a körte vagyok” vagy „Én ananász vagyok”. A játékszabály ismertetése.
  17. A játék menete, játékszabályok: Résztvevők a széken ülnek, kezükben a gyümölcsöt ábrázoló kártyát tartják. Akinek nincs széke, ő a "kofa", aki rendezgeti a gyümölcsöket. Ő dönti el, hogy milyen vezényszóval. 1. Mond két gyümölcsnevet, a körben ülők közül. Pl.: Cseréljen helyet a körte az almával. Ekkor helyet cserél a két gyümölcs, aki hallotta a nevét. 2. A játékos elkiálthatja magát, hogy: „Kiborult a gyümölcskosár!”. Ekkor mindenkinek széket kell cserélnie. Mindig az lesz a kofa, akinek nem jutott szék.
  18. A játék lezárása: Eszközök összeszedése, és dicséret.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicséret a játékszabályok betartásáért.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ha már a játék körülbelül 10 perce tart, a játékosok a kártyát eltakarják és egy vállalkozó kisgyermek megpróbálhatja kitalálni, hogy kinél melyik gyümölcs található. Ha mindegyikre emlékszik, megdicsérjük, megtapsoljuk.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Figyelmeztetem a gyerekeket a játék közben ne lökjék fel egymást, és a székkel fel ne boruljanak.
  22. Egyéb/megjegyzés: Nagyon megtetszett a gyerekeknek ez a játék, szinte nem is akarták abbahagyni.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Szabó Tiborné