JÁTÉKRA FEL!

Ősziné Tóth Gabriella: Gomba Bomba

  1. A játék neve, címe: Gomba Bomba
  2. A játék pedagógiai célja: A gyerekek játék közben ismerkedjenek illetve gyakorolják a dobás technikáját,fejlődjön ügyességük,térérzékelésük
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a játékosok figyelmét arra hogy egymás testi épségére vigyázzanak
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: karikák, babzsákok,gombának labda és labdatartó( body-roll)
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: berendezzük a termet,hogy ott biztonságosan tudjunk játszani.Elhelyezzük az eszközöket közösen, a játékteret kijelöljük.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyerekekkel közösen találjuk ki hogy miből tudnánk a játékhoz gombát készíteni.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Keretmese elmesélésével kezdem a játékot. Volt egy őrző aki nagyon védte a gombáját, senki sem nyúlhatott hozzá,mert ha valaki felborította akkor az őrző a nyomába eredt és elkapta.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékosok egy sorba karikákba állnak, mindenkinél van egy bomba (most babzsák).A játékosok egyesével dobnak ha valaki eltalálja a gombát az őrző felébred és miután felállította a gombáját megpróbálja elkapni a dobó játékost, ha nem találja el a gombát akkor otthagyja a babzsákot a földön és a játéktér oldalára áll és várja hogy valaki eltalálja a gombát, ha ez sikerül mindenki futhat a bombájáért úgy hogy az őrző ne kapja el , ha valakit elkap ő lesz az új őrző.
  18. A játék lezárása: Játszhatjuk úgy hogy 1 kört és mindenki sorra kerül vagy több körben is. Mindenkinek csak egy dobása vagyis egy bombája van,vagy 2 bombája ha 2 kört szeretnék játszani
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén megdicsérem a gyerekeket,megkérdezem kinek hogy tetszett és megköszönöm a játékot.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Továbbfejleszthető:Bármilyen eszközzel( bot, labda stb…) variálható mozgásformákkal( 1 lábon állás, hátrafelé dobás stb…) Nehezíthető több őrző választásával.
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Ősziné Tóth Gabriella