JÁTÉKRA FEL!

Kovácsné Kiss Erika: Mosoly-csengő

  1. A játék neve, címe: Mosoly-csengő
  2. A játék pedagógiai célja: Új játék tanítása, feszültségoldás, szórakozás
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a gyerekek figyelmét, hogy a helyváltoztatás alatt a külső íven mozogjanak. Figyelek, hogy a mozgástérben akadály ne legyen.
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Mosolygós/mérges szív spatulára felragasztva a felmutatáshoz, Csengettyű
  12. Technikai igény: Nincs
  13. Az előkészítés feladatai: 2 db piros szívet kívágni, megrajzolni, összerakni. Csengőt előkészíteni. Termet előkészíteni, padokat félretolni.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Terem átrendezése a gyerekekkel közösen.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játék előtt a játékvezető (én), bemutatkozása.
  17. A játék menete, játékszabályok: – Álljatok fiú/lány tornasorba, majd álljatok egymással szembe. Minden második gyermek tőlem számítva tegye fel a kezét, majd cseréljen helyet a velem szemben álló feltett kezű gyermekkel. Két oszlopunk van így ügyesebbnél- ügyesebb gyerekekkel. Mutassátok meg ezt nekem is! (Ha páratlanul vannak, egy gyerek lesz a segítőm, ő fog csengetni.) -Mit látsz a kezemben? (Egy szív melynek egyik fele mosolyog, a másik nem.) A feladat a következő: -Hátra arc! A két utolsó gyerek forduljon csak felém. Fogjátok meg így a sorotokban egymás kezét. Csengőt fogtok hallani és közben a felém fordulóknak felmutatom a szivecskét. Ha mosolyog, akkor szorítsd meg a melletted lévőnek a kezét. Ha csak csengetek, de nem mosolyog a szivecske, akkor semmi dolgod. Ha megszorították az utolsó kezét is, akkor ő a szabad kezét tegye fel magasra, hogy én jól lássam. Arra kérlek benneteket, hogy biztos igazságos legyen, hogy a velem háttal álló gyerekek a szemüket is csukják be. Csináljunk egy próbakört.
  18. A játék lezárása: A feladat célja, hogy amelyik csapat nyer az adott játék alatt, ott érvényesül az a mondás, hogy: utolsóból lesznek az elsők. Vagyis, az a gyermek fog idejönni hozzám, és ő lesz az első, ő indítja majd a kézszorítást. Ha az adott sor körbeért, tehát megint XY lesz előttem, az a csapat nyer.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicséret mindkét csapatnak. Hogy érezted magad a játék során? Melyik szívhez hasonlítanád most a te kis lelkivilágodat? (Mosolygós) Hogy ezt mindenki lássa, hoztam nektek ajándékba is egyet egyet Ajándék: szivecske csatt a kislányoknak, kitűző a kisfiúknak.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ezt a játékot tudjátok úgyis játszani, hogy az utolsó gyermek nem felteszi a kezét, hanem ideszalad hozzám. A csengőt lehet tapssal, a szivecskét egy gyermekkel helyettesíteni, aki mosolygással helyettesíti azt.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Nincs
  22. Egyéb/megjegyzés: Nincs
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kovácsné Kiss Erika