JÁTÉKRA FEL!

Horváth Ágnes: Morga, a varázsló

  1. A játék neve, címe: Morga, a varázsló
  2. A játék pedagógiai célja: Kreativitás, mozgás, figyelem, együttműködési készség fejlesztése
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések:
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Varázspálca
  12. Technikai igény: Hurkapálcát bevonunk alufóliával.
  13. Az előkészítés feladatai: Ha teremben folyik a játék, padok félre állítása. Ha szabadban, akkor jelöljük ki a mozgásteret, amit akár krétával is felrajzolhatunk. (ne legyen se túl kicsi, se túl nagy, lényeg, hogy a varázsló számára könnyen, jól áttekinthető legyen.)
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Megkérjük a gyermekeket, segítsenek a padokat félre tenni.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A meghatározott körben vagy a teremben felállnak a játékosok. Elmondjuk a keretmesét, megbeszéljük a szabályokat. Egy gyermeket kiválasztunk, aki a varázsló lesz. Pl: aki tőlem balra áll. Felhívjuk a figyelmet a játékvezető „STOP!” szavára, hogy akkor meg kell állni.
  17. A játék menete, játékszabályok: Képzeljétek el, hogy cirkuszban vagytok, és egy híres bűvész inasai is egyben. Ez a bűvész úgy kápráztatja el a közönséget, hogy az inasait mindenféle mókás dologgá változtatja. Szabály: A gyerekek sétálnak a teremben, udvaron (ha az udvaron, akkor meghatározott körben, ne menjenek túl messzire). Az elsőnek kiválasztott gyermek lesz a varázsló. A varázsló is körben sétál, majd mikor azt mondja „abrakadabra”, akkor a gyerekeknek meg kell állnia. A varázsló ekkor tovább varázsol: „Abrakadabra, legyetek most…. elefántok!” Ekkor mindenkinek az elefántot kell utánoznia. Aki a varázsló, mondhat bármit, bármivé változtathatja a játékosokat (állatok, növények, személyek, járművek, mesefigurák). A játékosoknak utánozni kell, addig amíg a varázsló nem mondja újra, hogy „abrakadabra”. Változtathatja a feladatokat egymás után azonnal is, vagy várhat is pár másodpercet a feladatok között. A játékvezető, ha azt mondja „STOP!” akkor a csapat abbahagyja az utánzást, a varázsló pedig kiválasztja a következő játékost, aki a varázsló lesz. Lehet az, aki a legközelebb áll hozzá, vagy tőle balra, jobbra. Ezt a játék elején beszéljük meg.
  18. A játék lezárása: Akkor van vége, ha mindenki sorra került.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén mindenki dicséretet kap, közben annyit mondunk, „remélem jól éreztétek magatokat!” Kinek, hogy tetszett a játék? : megbeszélés
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk:
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játék megkezdése előtt megbeszéljük a szabályokat. Figyeli a játékot, és egy bizonyos idő után (kb. fél perc) azt mondja „STOP!”
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Horváth Ágnes