JÁTÉKRA FEL!

Vinczéné Miklós Zsóka: Postás játék és zsákrakás

  1. A játék neve, címe: Postás játék és zsákrakás
  2. A játék pedagógiai célja: gerincmobilizálás,ügyesség fejlesztése érzelmi,erkölcsi és közösségi nevelés(tolerancia,együttműködési képesség)
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A helyszín akadálymentessé,biztonságossá tétele,v.mint figyeljenek arra,hogy össze ne fejeljenek véletlenül.
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 15+
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: 4 db.zsámoly, 20 db.babzsák, 2db.kosár, kislabdák
  12. Technikai igény: –  
  13. Az előkészítés feladatai: Nem igényel előkészítést a hely kialakításán és az eszközök előkészítésén kívül mást.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Bevonom a gyerekeket a zsámolyok elrendezésébe és a babzsákok elosztásába.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Választok két csapatkapitányt,akik választanak magukhoz csapattagokat(10-10 gyereket)
  17. A játék menete, játékszabályok: 1.játék.Postás játék:A két csapat egymással szemben ül,a csapat tagjai pedig egymás mellett,törökülésben helyezkednek el.A csapatok első és utolsó tagja mellé egy-egy felfordított zsámolyt teszek.10-10 db.babzsákot teszünk mindkét csapatnál az első zsámolyba.Rajt jelszóra a csapat első tagja kiveszi a zsámolyból a babzsákot és átadja a mellette ülő társának,aki továbbadja egészen addig,amíg a sor végén ülő társhoz nem érkezik,aki beleteszi a zsámolyba.A csapat tagjai folyamatosan adják egymás a babzsákot,minél gyorsabban,ügyesebben. Az a csapat győz,akinél az összes babzsák átkerült a másik oldalon lévő zsámolyba. 2.játék: zsákrakás:a két csapat két oszlopban áll egymás mellett.A csapat utolsó embere mögött egy zsámolyban vannak a babzsákok(10-10db.). Rajt jelszóra az utolsó gyerek kivesz egy babzsákot és kézről kézre adva előre juttatja,ahol az első gyerek a földre lerakja maga elé.Minden babzsákot előre kell juttatni,ahol a csapatkapitány egymásra rakja őket.(zsákrakás). Az a csapat győz,ahol 3 -ig számolva először megállnak a babzsákok egymáson.
  18. A játék lezárása: Mindenkét játéknál játszunk egy próbajátékot,majd kétszer játsszuk el.Abban az esetben játsszuk el még egyszer,ha döntetlen az állás.Minden győzelem után a csapat kap egy kislabdát a kosárjába,amit a játék végén összeszámolunk.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A pontok összeszámolása után megtapsoljuk a győztes csapatot. Megdícsérem a győzteseket és azokat akik a szabályokat betartva szépen játszottak.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A postás játéknál babzsák helyett lehet kislabda is.A játékidőt lehet hosszabbítani ha visszafelé is el kell juttatni az eszközt.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Folyamatosan figyelmeztetem őket,hogy ne hagyjanak ki egy gyereket sem és a a zsákrakásos játéknál pedig hangsúlyozom,hogy a csapatkapitány a babzsákokat mindig igazgassa el egymáson.
  22. Egyéb/megjegyzés: A gyerekeknek nagyon tetszett a két játék és kérték,hogy játsszuk máskor is.Nagycsoportos gyerekek révén fontos számunkra a kudarctűrő képességük fejlesztése és az együttműködésre törekvés elősegítése,v.mint az,hogy tudjanak mások sikerének örülni.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Vinczéné Miklós Zsóka