JÁTÉKRA FEL!

Mogyorósi Katalin: Hát a háthoz

  1. A játék neve, címe: Hát a háthoz
  2. A játék pedagógiai célja: A gyermekek egymás közötti szociális kapcsolataik erősödjenek. Testi képességeik fejlődjenek, jobb-baloldaliság fejlődjön, illetve mozgás közben erősödjön állóképességük és egyensúly érzékük.
  3. A játék jellege: Egyéb
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Felhívom a gyermekek figyelmét, hogy a feladatok végrehajtása közben vigyázzanak egymásra és figyeljenek oda egymás testi épségére.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Babzsákok.
  12. Technikai igény: Nincs
  13. Az előkészítés feladatai: Hely biztosítása a játékhoz, asztalok, székek arrébb tolása.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A hely biztosításához, a csoportszoba rendezésébe a gyerekeket is bevonom. A babzsákokat a tornaszobából áthozatom két gyerekkel.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Elmondom a gyerekeknek, hogy most egy új játékot fogunk játszani és szeretném, ha mindenki figyelne az utasításaimra és ügyes lenne. Felhívom a gyermekek figyelmét, hogy a feladatok végrehajtása közben vigyázzanak egymásra és figyeljenek oda egymás testi épségére.
  17. A játék menete, játékszabályok: Minden gyermek párt választ magának (Ikerpárt). Minden pár vesz magának egy babzsákot. A gyerekek párba állnak, egymásnak háttal, hátukkal egy babzsákot tartanak közösen és így mozognak. Kerettörténet: Sziámi ikrek vagytok- tudjátok ők olyan ikrek akik összenőve születnek-, ti most a hátatoknál lesztek összenőve a babzsák lesz ami összeragaszt most titeket. Az az ügyes ikerpár, akik a mozgások közben nem ejtik el a babzsákot. Minden új feladatnál új ikerpárt kell választani magatoknak. Próbálj magadnak mindig olyan párt választani, aki hasonló magas, mint te. Utasításaim: Az ikerpárok most –leguggolnak-most felállnak-most körbe mennek a szőnyeg szélén menetirányba-most oldalazó járással mennek jobbra- most oldalazó járásba mennek balra-most körbe forognak egyhelyben állva- most leülnek a szőnyegre- most fölállnak- most egy lábon állnak.
  18. A játék lezárása: Akiknek kiesett a babzsák a hátuk mögül, azoknak párosan 10 guggolást kell végezniük. Akiknek nem esett le a babzsák, azokat pedig megdicsérem.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem azokat a gyerekeket akiknek egyszer sem esett le a babzsákjuk. Megkérdezem a játék végén kinek mi volt jó a játékban, kinek mi tetszett a legjobban? Ezzel a kifejező készségüket is fejlesztem.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 1: Ha már ügyesen mennek az alapfeladatok és nem esik ki a babzsák a hátuk mögül, akkor nehezíthetők a feladatok például törpejárással mennek vagy szökdelnek. 2: Variáció lehet az is, ha valamelyik párnak leesik a babzsákja, akkor kiesnek a játékból és a játék végére a legügyesebb páros marad, akit jutalmul megtapsolunk.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Folyamatosan figyelnem kell a gyerekek fizikai biztonságára, nehogy elessenek, nehogy egymásra essenek vagy felbukjanak a szőnyeg szélében.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Mogyorósi Katalin