JÁTÉKRA FEL!

Magyari Ildikó: Sárkányölő

  1. A játék neve, címe: Sárkányölő
  2. A játék pedagógiai célja: Együttműködés, figyelem, egymásra figyelés, szem-kéz koordináció fejlesztése. Közös öröm átélése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Figyeljünk arra, hogy ne változtassunk helyzetet és ne kerüljünk a tornaeszközök közelébe.
  6. Résztvevők száma: 8-14
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: színes ejtőernyő, 1 db nagy szivacslabda, 1 kosárnyi színes műanyag kislabda
  12. Technikai igény: Speciális technikai eszközre nincs szükségünk.
  13. Az előkészítés feladatai: Leterítem a tornaterem közepére az ejtőernyőt, a labdákat kikészítem.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Nem vontam be a gyerekeket az előkészítésbe, de segíthetnek kikészíteni az eszközöket.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Keretmese: Egy sokfejű sárkány elrabolta a király lányát. A király nagyon szomorú emiatt. Próbáljuk meg közös erővel kiszabadítani a sárkány fogságából. Úgy tudjuk a sárkányt legyőzni, hogy ezzel a hatalmas tűzgolyóval (szivacs labda) megsemmisíthetjük azt a fejét, ahová gurítjuk. Minden fejét el kell pusztítanunk.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek körbeállják és megfogják az ejtőernyőt. A labdát én indítom és ahhoz a gyerekhez kell közösen elgurítanunk az ejtőernyőn, akinek a nevét mondom. Ha megérkezett, ő nevezi meg a következő gyereket, akihez gurítjuk a labdát. Figyelni kell arra, hogy minden gyerekhez eljusson a labda, de csak egyszer. Figyelni kell arra, hogy ne essen le a labda az ejtőernyőről.
  18. A játék lezárása: Mindenkihez eljutott a labda, legyőztük a sárkány összes fejét. Eljutott a híre a király udvarába is, ahol nagy ünnepséget szerveztek ennek örömére. Az ünnepség fénypontja a tűzijáték volt. (kilőttük a színes műanyag labdákat)
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén megdicsértem a gyerekeket, megköszöntem, hogy játszottak velem. Megkérdeztem tőlük, hogy tetszett-e nekik ez a játék és hogyan érezték magukat a játék során.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Feladatokhoz kötni a nagy labda útját (pl. fiú csak lányhoz, lány csak fiúhoz küldheti; vagy csak szemben lévőhöz küldheti)
  21. A játékvezető speciális feladatai: Folyamatosan figyelni a szabály betartására és a gyermekek testi épségére.
  22. Egyéb/megjegyzés: Nagyon élvezték a játékot.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Magyari Ildikó