JÁTÉKRA FEL!

Kálmán Mihályné: Védd a fiókáid

  1. A játék neve, címe: Védd a fiókáid
  2. A játék pedagógiai célja: Versenyszellem kialakítása, közösségi életre nevelés, gyors reagálóképesség kialakítása.
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A csoportszobában lévő székek, asztalok félrehúzása, szőnyeg feltekerése, megfelelő játéktér kialakítása.
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: -5
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Gumikorongok, szélcső
  12. Technikai igény: Nincs
  13. Az előkészítés feladatai: Megfelelő számú gumikorongok előkészítése. Mivel zsúfolt óvodai csoportszobában játszottuk a játékot, ezért helyet kellett biztositani, valamint balesetmentesíteni a helyszínt.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Ráhangolódó játékokkal, megelőző Külső világ tevékeny megismerése kapcsán szerzett ismeretekkel, madaras kirakójátékokkal.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Már beszélgettünk arról, hogy megérkezett a tavasz, ilyenkor kikelnek a madárfiókák. Picikék, védtelenek és a madármamának kell vigyázni rájuk, etetni őket. Most Ti lesztek a mamák és elindultok élelmet keresni.
  17. A játék menete, játékszabályok: Minden korong egy madárfészek, ahol a fiókák elbújtak. A madármamák elindulnak kőrbe-kőrbe repkedve és csipogva élelmet keresni. Amikor szélcsővel jelzést adok, akkor jön a vihar és a mamák visszarepülnek a fészekbe megvédeni a fiókákat. Minden élelem keresés alatt egy korongot elveszek, így 1-1 madárnak nem lesz fészke és leül a székre. Addig megy a játék amig már csak egy fészek és egy madár marad.
  18. A játék lezárása: Az utólsó madármama rászáll a fészekre es ő lesz a győztes.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Mindenkit megdícsérek, mert ügyesen betartják a szabályt. A győztes mamát megtapsoljuk, mert óvodában nincs más jutalmazás.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: -nem én leszek a szélvihar jelző, hanem egy gyerek -szélvihar helyett a sólyom a veszély aki elkap 1-1 madarat
  21. A játékvezető speciális feladatai: Balesetveszély kiküszöbölése (korongok elvétele mivel közben futnak a gyerekek)
  22. Egyéb/megjegyzés: Vegyes óvodai korcsoportom van 3-6 éves gyerekekkel, ami kicsit nehezítette a játékot. Ennek ellenére a kicsik is megértették a szabályt és örömmel játszottak. A nagyoktól ez a korkülönbség nagyobb odafigyelést, toleranciát igényelt.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kálmán Mihályné