JÁTÉKRA FEL!

Dr.Kovácsné Molnár Ágnes: Jobbra-balra hatos

  1. A játék neve, címe: Jobbra-balra hatos
  2. A játék pedagógiai célja: Frissítő játék a napközibe tanulás közben vagy után.Jobb és bal gyakorlás, kicsiknek számolás egytől hatig. Gyorsaságot fejleszti.
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Figyelmeztessük a gyerekeket,hogy lehetőleg ne dobják el a dobókockát, vagy ha mégis leesik, akkor ne ugorjanak utána.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Annyi dobókocka, ahány játékos játszik.
  12. Technikai igény: Asztal, vagy annyi összetolt iskolapad, ami körül elférnek, székek a játékosoknak.
  13. Az előkészítés feladatai: Padokat, székeket összerendezni.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei:
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kockák kiosztása után a játékvezető ismerteti a szabályokat, , indítja a játékot, megjelöli az irányt.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékvezető indítja a játékot: Rajt, jobbra szavakkal. Ezután mindenki egyszerre dob maga előtt a saját kockájával. Aki hatost dobott, tovább adja a kockát a tőle jobbra ülőnek..Ha jobbra megy a játék, mindig csak egy kockával lehet dobni egyszerre, akkor is, ha kettő van előttünk. Minél előbb jó megszabadulni a kockától, mert akinél három kocka feltorlódik, az kiesik. Itt vége a játéknak. Következő játékban a játékvezető a Rajt, balra szavakkal indít. Ebben a játékban balra kell továbbadni a kockát hatos dobás után. Továbbá, ha két kocka van éppen valakinél, az egyszerre is dobhat a kettővel, és akkor is sikeres a dobás, ha a két kocka pontjainak összege hat. De ekkor is csak egy kockát lehet továbbadni.
  18. A játék lezárása: Az első kieső játékos után újra indul elölről a játék, új irány meghatározásával.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicséret a fürgéknek, azoknak a piciknek, akik nem tévesztették el az irányokat, és jó adtak össze hatig.Megkérdezem, hogy tetszett a játék.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Az első kiesés után is meg lehet próbálni folytatni, de akkor arra is figyelni kell, hogy kinek lehet továbbadni a kockát. Például az a játékos hátradől, ezzel megkönnyítheti a többiek dolgát.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Játék ismertetése. Ha kevés a játékos, akár be is állhat, hogy többen legyenek.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Dr.Kovácsné Molnár Ágnes