JÁTÉKRA FEL!

Teveszné Boda Györgyi: vidám-szomorú Kinél nincs a póni?

  1. A játék neve, címe: vidám-szomorú Kinél nincs a póni?
  2. A játék pedagógiai célja: Érzelmi állapotok kifejezésének gyakorlása. Kapcsolat teremtés segítése.
  3. A játék jellege: Kommunikációs
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Nem szükségesek biztonsági intézkedések.
  6. Résztvevők száma: -8
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: A résztvevő gyermekek számánál kettővel kevesebb játék eszköz, jelen esetben póni.
  12. Technikai igény: Nem szükséges.
  13. Az előkészítés feladatai: Megelőző játékként gyakoroljuk az érzelmek kifejezését érzelem kártyával tükör előtt. Póni lovacskák kiosztása, elhelyezkedés a szőnyegen.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A különböző színű, kedvelt játékok kiosztása megfelelő motiváció a kisgyermekeknek.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Póni földön vagyunk. A kis pónik,miután egy jót játszadoztak a virágos réten, hazajöttek vacsorázni. de jaj, egy kis póni elcsatangolt, nem érkezett haza.
  17. A játék menete, játékszabályok: Ki szeretne a kereső lenni? ( önként vállalt szerep) Elfordulsz, amíg bebújtatjuk a kis pónijainkat a ruhánkba úgy, hogy ne vedd észre kinél van, és kinél nincs. Sétálsz előttünk, ránk nézel, figyeled az arckifejezésünket. aki mosolyog, boldog, annál van póni, ő örül, mert hazajött a kis kedvence. De akit szomorúnak látsz, őnála nincs póni, azért nem mosolyog. Ügyesen megtalálod, kinek nem jött haza a kis kedvence. A szomorkodó gyermekre rá kell mutatni, az illetőnek meg kell mutatnia, h van, vagy nincs nála póni. Ha tényleg nincs, a kereső helyesen talált rá, ő lesz a következő kereső.
  18. A játék lezárása: Lehetőség szerint minden gyermek sorra kerüljön, aki szeretne kereső lenni. A játék végén felállunk, és energetizáló lezárásként a pónikat a testünk különböző részeire helyezzük. Pl. fejünkre, pocakunkra. ( testrészek nevének, elhelyezkedésének játékos gyakorlása, vidám érzelmeket kelt)
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicséret, a folyamat figyelemmel mimikai jelzésekkel kísérése. Minden kisgyermek kap egy póni színezőt.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Egy lehetséges változat lehet, ha egy pónival játsszuk, azt a gyermeket kell megkeresnie a keresőnek, akinél van. Szintén szomorú-vidám érzelmek kifejezésével. Körben állva is játszható.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Mimikával, pantomimikával segítem a gyerekeket, a kívánt érzelmek kifejezésében. Figyelni kell a gyerekek éberségi szintjét, érdeklődésének fennállását. A végén egy nagyot nevethetünk.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: www.jatekrafel.hu
  24. A Játékot lejegyezte: Teveszné Boda Györgyi