JÁTÉKRA FEL!

Kerékgyártóné Filló Mónika: Mókusok háza

  1. A játék neve, címe: Mókusok háza
  2. A játék pedagógiai célja: Figyelem, gyorsaság, együttműködés fejlesztése
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Helyváltoztatáskor egymásra figyelve mozogjanak!
  6. Résztvevők száma: 15-20,21-30
  7. Résztvevők életkora: 5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: –
  12. Technikai igény: –
  13. Az előkészítés feladatai: A helyváltoztatást ne akadályozza semmi.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: –
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Mondókával kiszámoljuk, ki lesz a házatlan mókus, a többiek hármasával összeállnak. Ketten kialakítják a házat, a mókus pedig „beköltözik”.
  17. A játék menete, játékszabályok: Két-két gyermek a kezük magasban való összeérintésével egy házat képez, a harmadik gyerek beáll a „ház” alá, ő a mókus, egy személynek ki kell maradnia. A ház nélkül maradt gyermek három parancs közül választhat: „költözés”, „házépítés”, „földrengés”. Költözés: a „mókusoknak” új házat kell keresniük. Házépítés: a „mókusok” a helyükön maradnak, azonban a házakat képező gyerekeknek egy másik „mókus” fölött új házat kell képezni egy új párral. Földrengés: Mind a „mókusok”, mind a házak új helyet keresnek maguknak. Mindig az adhatja ki az utasítást, aki kimaradt. Idővel a szerepek felcserélhetők: a mókusok is lehetnek házalakítók, és fordítva.
  18. A játék lezárása: – Kiesésre is játszható, ebben az esetben elfogynak a házak vagy a mókusok. – Adott idő elteltével megállítom a játékot, és beszámolnak róla, ki nem maradt soha ház nélkül.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem, milyen ügyesen változtattak helyet, mennyire jól együtt tudtak működni, hogy házat építsenek. Azokat is, akik egyszer sem kényszerültek szerepet váltani (nem lett belőlük házatlan mókus).
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A mókusok is lehetnek párban. Fejlődik az együttműködési készségük. Esetleg a 2-2 mókusnak együtt kell mozognia. Fejleszti az együttes mozgást.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Figyelni kell a részt vevők testi épségére, az erőszakos kilökdösést nem szabad megengedni.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: https://goo.gl/photos/bfcLNUvPFaGmVe1DA
  24. A Játékot lejegyezte: Kerékgyártóné Filló Mónika