JÁTÉKRA FEL!

Pintérné Klein Zsuzsanna: Pecsenyeforgatás

  1. A játék neve, címe: Pecsenyeforgatás
  2. A játék pedagógiai célja: Ez egy fogócska játék. Célja:- szabálykövetés, -gyorsaság fejlesztése, – a közösség kohéziós erejének erősítése.
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Szabad tér kialakítása a mozgáshoz.
  6. Résztvevők száma: 21-30
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény: Ehhez a játékhoz nem szükséges kellék.
  12. Technikai igény: Nem volt.
  13. Az előkészítés feladatai: Szabad tér kialakítása.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: nem szükséges előkészület
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: „A mai órán egy olyan játékkal fogtok megismerkedni, amelyet már a szüleitek is játszhattak.”
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A két fő játékost a már ismert Evolúciós játékkal választjuk ki. Az evolúció menetei: 1. tojás, 2. csibe, 3. tyúk, 4. kakas, 5. szuperman. Az egyes „fajok” kő-papír-olló játékkal kerülhetnek feljebb az egyedfejlődésben. Aki első és második helyen lesz szuperman, az kezdi a játékot fogó és menekülő szerepben. A többiek is végig játsszák a játékot, de most nekik itt nincs szerepük az új játékhoz körben kell elhelyezkedniük.
  17. A játék menete, játékszabályok: A gyerekek körben állnak. A kör közepén elhelyezkedő gyermek a pecsenye. A körön kívül elhelyezkedő gyermek a szakács, ő a fogó. A pecsenyét a körön elhelyezkedő gyermekekkel együtt kell megsütni. Ez a következőképpen történik: a pecsenye odaszalad valakihez, megfogja a kezét és forog vele egyet. A többiek számolják a fordulatokat. „Sütöm 1., Sütöm 2……stb. Tíz forgatást kell végrehajtani úgy, hogy a szakács egyszer sem fogja meg, illetve nem tudja megérinteni a pecsenye hátát. Ha ez sikerül akkor a pecsenye megsült, vagyis visszaállhat a körbe. Azzal a gyerekkel kell helyet cserélnie, akit utoljára pörgetett meg. A fogó marad ugyanaz / ha nem fulladt ki nagyon, itt lehetőség van cserére. Ha mégsem sikerül megsütni a pecsenyét, vagyis nem tudja tízig pörgetni a pecsenye a körön álló gyerekeket, mert a szakács rácsap a hátára, helycsere lesz és a szakácsból pecsenye, a pecsenyéből szakács válik. A játék és a „Sütöm számolás, kezdődik előlről.
  18. A játék lezárása: Ha látom, hogy kellő képpen feltöltődtek mozgásos energiával, illetve az álló gyermekek is jól kiengedhették a számolással a hangjukat lezárom a játékot és visszamegyünk a tanterembe.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Azokat, akiknek sikerült megsülniük, vagyis 10-et tudtak forogni úgy, hogy a szakács nem kapta el őket, külön megdicsérem.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nehezíthetjük a feladatot, ha a pecsenyének egy gyermeket kétszer, háromszor kell megforgatnia, és csak utána mehet át más gyermekhez. Ilyenkor, kettő vagy három forgatás számít egynek.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játékvezető figyeli a játékot. Ha valakinek a pecsenye megfogta a kezét muszáj vele forognia, nem gondolhatja meg magát.
  22. Egyéb/megjegyzés: A talaj csúszóssága lehet balesetveszélyes.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Pintérné Klein Zsuzsanna