JÁTÉKRA FEL!

Szolga Andrea Ildikó: Rejtőzködő számok

  1. A játék neve, címe: Rejtőzködő számok
  2. A játék pedagógiai célja: Elfogadó, együttműködésre képes közösséggé kovácsolni a különböző óvodákból érkező első osztályos gyerekeket. Rövid távon: A 10-es számkör gyakorlása
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Megbotlást eredményező tárgyakat, pl. szőnyeget el kell távolítani, a gyerekek figyelmét fel kell hívni arra, hogy a lábukat húzzák maguk alá.
  6. Résztvevők száma: -8,8-14
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Székek (résztvevők-1 db) és számkártyák.
  12. Technikai igény: Az előkészítés feladatai: A terem berendezése (székek körbe rakása), egyenletes talaj biztosítása, számkártyák készítése.
  13. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  14. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A részvétel önkéntes (a számkártyák számát hozzá kell igazítani), a nézők szurkolhatnak a játékosoknak, illetve a számok újra osztása után beállhatnak egy következő fordulóba.
  15. A játék megnyitása, nyitánya: Kerettörténet. Egy gonosz varázsló, aki nem ismeri, nem szereti a számokat, elhatározta, hogy megkeresi és eltünteti őket .Ugye nekünk hiányoznának? Segítsünk nekik ! Ha állandóan mozognak, helyet cserélnek,a mágus nem fog rájuk találni és megmenekülnek.
  16. A játék menete, játékszabályok: Minden játékos húz egy számkártyát, melyet a többiek elől eltitkolva memorizál. A játékvezető közli azt a tartományt, számkört, mely a kihúzott számokat hiánytalanul tartalmazza. A játékosok leülnek a körbe igazított székekre. Egyiküknek nem jut szék, ő középre áll, és szólít két számot. Akik ezeket birtokolják, megpróbálnak helyet cserélni, székhez jutni az őket szólítóval együtt. Amelyiküknek ez nem sikerül, középre áll és kéri a következő két számot, és így tovább. Néhány kör múltán érdekesebbé tehetjük a játékot egy nehezítéssel: Helycserére szólíthatjuk az összes páros vagy páratlan számunkat is, esetleg nagyságviszonyok szerint pl. az 5-nél kisebbeket, stb.
  17. A játék lezárása: Számsoroló mondóka
  18. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Rövid dicséret jár a jó hangulatú, balesetmentes játékért. Kis gyerekek esetén feltétlenül tisztázni kell, hogy a küldetés sikeres volt: megmentettük a számokat!
  19. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Számok helyett játszhatjuk előre ismertetett állatok képével is, módot adva különböző csoportosításokra: vadállatok-háziállatok, növényevők-ragadozók,…
  20. A játékvezető speciális feladatai: A játékvezető a szabályok ismertetése után teljes értékű résztvevő lehet, nem kell kívülről irányítani a játékot.
  21. Egyéb/megjegyzés:
  22. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  23. A Játékot lejegyezte: Szolga Andrea Ildikó