JÁTÉKRA FEL!

Póthné Nagy Tünde: Győzzön a jobbik!

  1. A játék neve, címe: Győzzön a jobbik!
  2. A játék pedagógiai célja: Mesék témakör lezárásához játékos ráhangolódás
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Megfelelő hely biztosítása
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Nincsen
  12. Technikai igény: nincsen
  13. Az előkészítés feladatai: Tanteremben megfelelő hely biztosítása
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Meseszereplők felsorolásának folytatása
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Játszani fogunk a mesék szereplőviel
  17. A játék menete, játékszabályok: A kő-papír olló játék szabályának ismétlése. A résztvevők elhelyezkednek párokban, néhány játékot hagyományos módon játszanak. Új játékvariáns ismertetése: királyfi, királylány, sárkány. Ennek a változatnak az eljátszása.( királyfi legyőzi a sárkányt, királylány elrabolja a királyfi szívét, sárkány elrabolja a királylányt). Királyfi: kardot ránt, királylány kedvesen mosolyog és igazgatja a haját, sárkány mérgesen tüzet okád. Egér-elefánt-cica variáns (elefánttól fél a cica, cica elijeszti az egeret, elefánt fél a cicától) Egér: fogait mutatava cincog, cica karmait mutava fúj, elefánt ormányát mutatja, vagy két nagy fület formáz a kezével. Nyúl-répa-puska (nyúl megrágja a répát, répa eldugaszolja a puskát, puska durranása elijeszti a nyuszit). Nyúl fej fölé emeli két kezét, ez a fül, répa mutatóujjat felemel, hüvelyk és mutatóujjak segítségével puskát formáz. Minden variáns után párcsere.
  18. A játék lezárása: Megbeszéljük kinek melyik változat tetszett a legjobban.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Elmondják a véleményüket, tetszett-e ez a játék? Ők mit csinálnának másként.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Kérem, hogy találjanak ők is ki hasonló hármasokat. Következő alkalommal azt a változatot fogjuk eljátszani.
  21. A játékvezető speciális feladatai: Amennyiben páratlanul vannak, beállok én is játszani.
  22. Egyéb/megjegyzés: A nyilatkozathoz: Az alapjáték (kő-papír-olló) több helyen, több kiadványban szerepel, szerzőjét kitalálóját sajnos nem ismerem, a játék forrását sem tudom tehát megnevezni. Bár az űrlapon beküldött játékot én jegyeztem le, de nem állíthatom, hogy semmilyen szerzői jogot sem sért. Nem rendelkezem felette kizárólagos felhasználási joggal, és nem vagyok jogosult arra, hogy a felhasználási jogát átruházzam. A játékleírást én máshol nem jelentettem meg, de nem tudom szavatolni, hogy a játékleíráson nem áll fenn harmadik személynek olyan kizárólagos szerzői vagyoni/felhasználási joga, amely jogszerzését és felhasználását korlátozná vagy akadályozná. A foglakozásról készült fotó: Válaszlevélben elküldöm, de a szülők kérése: nem jelenhet meg semmilyen nyilvános fórumon sem az általam a gyermekükről készített felvétel. Köszönöm a kérés figyelembe vételét!
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Póthné Nagy Tünde