JÁTÉKRA FEL!

Veszelka Attiláné, Ági: Cipőkereső

  1. A játék neve, címe: Cipőkereső
  2. A játék pedagógiai célja: Csapatépítés, egymásra hangolódás, egymásra figyelés, közös daltanulás, ritmusérzék fejlesztése.
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A cipőkről a könnyen leváló részek eltávolítása./ pl. díszek/ Pszichikai: Elmondom,ha először kiesik valaki, nem baj, később újra beállhat.
  6. Résztvevők száma: 15-20,21-30
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: Elsősorban beltérben játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Egy db. cipő, esetleg párna, amire ülnek
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Kiürítjük a terem közepét. Elhordjuk a padokat, székeket.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: A résztvevők keressenek egy tiszta, benti használatú cipőt, ami nem túl nagy. Pl. ne csizmát, mert nehéz marokra fogni.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Mivel közeledik a Mikulás, ki kell tenni a cipőket, hogy abba tehesse ajándékát. Egy gonoszkodó manó azonban összekutyulta a cipőket. Ez egy varázsjáték, a segítségével megtalálhatja mindenki a cipőjét. Tanuljuk meg hozzá ezt a kis dalt: A cipőt most hamar ide tedd elém! Ugye szól, ki tudja ,hol van az enyém?
  17. A játék menete, játékszabályok: Üljünk le körben, mindenkinek a kezében 1 db cipő legyen! Ezt a cipőt mindenki ritmusra, egyszerre tegye a bal oldali szomszédja elé, majd a közben elé került másik cipőt fogja meg és egyszerre, a dal ritmusára ismételjük meg a mozdulatot! Eközben énekeljük a dalt! /Dallam nélkül, csak versként is mondható az ének./ Mikor azt énekeljük: Hol van az enyém-, a cipőt, ami épp a kezünkben van, nem engedjük el, hanem újra magunk elé, majd ismét a bal szomszédunk elé tesszük le.Ha már mindenki egyszerre, folyamatosan tudja csinálni a mozdulatot, fokozatosan gyorsíthatunk. Ha valaki előtt több cipő halmozódik fel, kiesik, kiáll a játékból a cipőjével együtt.
  18. A játék lezárása: Akkor lesz vége a játéknak, ha egy játékos marad csupán, aki nem hibázott. Ő a nyertes, aki jutalmul először kap ajándékot a Mikulástól a cipőjébe. Ő választhat következő játékot.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdicsérem őket, hogy hamar megtanulták a játékot, s igyekeztek hiba nélkül, szabályosan továbbítani a cipőket. Megkérdezem, hogy tetszett a játék, hogy érezték magukat. Mindenki kap egy szaloncukrot.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk:
  21. A játékvezető speciális feladatai: Fontos, hogy lassan kezdjük a játékot, amíg jól begyakorolják a mozdulatot, érzik a ritmust. Ha folyamatosan megy ,lehet gyorsabban.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Veszelka Attiláné, Ági