JÁTÉKRA FEL!

Kiss-Plander Krisztina: 1. Gyümölcskosár 2. Bogozd ki a csomót! Mivel 2 játékot vezettem le, de csak az egyikre tudom a jellemzőket beírni, ezért a 2. játékra fognak vonatkozni

  1. A játék neve, címe: 1. Gyümölcskosár 2. Bogozd ki a csomót! Mivel 2 játékot vezettem le, de csak az egyikre tudom a jellemzőket beírni, ezért a 2. játékra fognak vonatkozni.
  2. A játék pedagógiai célja: – közös erőfeszítés – együttes élmény – a frusztráció megélése és annak feloldása – problémahelyzetek megoldása – együttműködés – elfogadás
  3. A játék jellege: Csoport vagy párképző
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Ügyelj, hogy ne rúgd meg, ne tekerd ki a kezét, ne húzd el a csapatot, mert mindenki el fog esni! Baleset történhet.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 10+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
  11. Kellékigény:
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: A tanterem berendezését elrendezni.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Termet átrendezni. 2 segítő, akik oldják a csomót. Nagyon szívesen segítettek, sőt önállóan is próbálkoztak.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Kerettörténet: Az osztályban mindig történik valami. Rendesen összekeverednek a „szálak”. Csak az osztályfőnök tudja kibogozni, aki természetesen nem tudja, hol kezdődött a probléma. Érdeklődik minden tanulónál, így elkezdi felgöngyölni az "ügyet". Ami eddig kesze-kusza volt, az egy kis idő múlva kiegyenesedik és remélhetőleg minden megoldódik.
  17. A játék menete, játékszabályok: ( 1. A csoporttagok körben ülnek. Mindenki húz egy gyümölcsnevet. A körből egy valaki középre áll (természetesen az ő székét kitesszük a körből). Amikor a középen álló „megrakja kosarát”, akinél a megnevezett gyümölcsök vannak, azoknak minél gyorsabban helyet kell cserélnie. A középen álló igyekszik ezt azáltal megakadályozni, hogy ő leül az egyik szabadon maradt székre. Akinek nem lesz helye, ő folytatja a játékot. Ha a középső játékos azt kiáltja: „Kiborult a gyümölcskosár!”, akkor mindenkinek egy másik helyet kell keresnie. Folyamatosan nehezítettem. Először 3, majd 5, végül 7 gyümölcsöt kellett megnevezni. ) 2. A csoporttagok körben állnak. Mindenki mellső középtartásba teszi a kezét. Becsukott szemmel mennek a tagok a kör közepe felé és keresnek egy kézfejet. Ha minden kézfej „foglalt”, akkor kinyítják a tagok a szemüket és megpróbálják a „csomót” kioldani. Ügyeljünk arra, hogy kizárólag csak a kézfejét fogdd, ne a vállát, ne a karját, ne a lábát stb. Ügyeljünk arra, hogy ha át kell lépni mások kezét, ne rúgj bele! Ha fordulni kell, ne fordítsd ki senki kezét! Óvatosan bontogassuk a csomókat, nehogy sérülést vagy fájdalmat okozzunk egymásnak! Innétől kezdve fordulunk, átlépünk, átbújunk stb. Ha sikerül, akkor egy megszakítás nélküli kört kapunk.
  18. A játék lezárása: Megtapsolni önmagunkat vagy a csomót kioldókat, ha sikerült kibogozni a csomót.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Már az jutalom, hogy a kényelmetlenségből sikerül kényelmes pozícióba kerülni, ha nics már csomó. Ugyanez vonatkozik egy kellemetlen szituációra, akár 2 tanuló között, a feszültség oldására.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk:
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés: Kedves Szabolcs! Nem a vizsgához kapcsolódóan írnék megjegyzést. 5. osztályosoknak vagyok osztályfőnöke. Összevontak 2 osztályt. Játékaiddal próbálom őket eggyé kovácsolni. Már több, általád mutatott játékot eljátszottunk és várják az újabb játékokat. Szívesen vezetik helyettem a játékokat. Kipróbáltuk már a: Postást, a Szurkolóst (kő-papír-olló), a Csoportbontót (elefánt-cica-egér), a Kisegért, a Szempárbajt, a Kézre csapót, a Karmestert, a Flúgos Pingvin – ez kimondottan tetszett nekik. A 2 utóbbival zártuk a vizsgaórát, mert szerettek volna még játszani. Köszönöm a sok-sok ötletet.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Kiss-Plander Krisztina