JÁTÉKRA FEL!

Krakkó Béláné: Repül a hógolyó!

  1. A játék neve, címe: Repül a hógolyó!
  2. A játék pedagógiai célja: Egymás nevének gyakorlása, társak felé történő figyelem fejlesztése
  3. A játék jellege: Ismerkedős
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A nyugodtabb játék érdekében a gyerekekkel kimegyünk a mosdóba. A helyszín előkészítése, esetleges játékok elrakása.
  6. Résztvevők száma: -8,8-14
  7. Résztvevők életkora: -5,5+
  8. Játékidő: 1-5 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: Fehér színű pamutgombolyag, mikulás matrica vagy nyomda. Motivációhoz gyurma, záráshoz különböző méretű fehér papírkörök, ragasztó, A4-es lap.
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Kimegyünk a gyerekekkel a mosdóba, majd a játék helyszínén megnézzük, hogy van-e olyan játék a földön, ami esetleg zavar bennünket.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Hóembert készítünk gyurmából. Énekelünk munka közbren: Ember,ember december…, Mikulás, Mikulás, öreg Mikulás
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Gyurmázás közben énekeljük a "Hóembernek se keze, se lába" kezdetű dalt. Ha elkészültünk, elmesélem a gyerekeknek, hogy már a kertek alatt jár a Mikulás és napközben többször is bekukucskál az óvoda ablakán. Mivel nem ismer név szerint bennünket egy játékot hoztam nektek amit ha meglát, meg fogja ismerni a nevünket és könnyebben át tudja majd adni az ajándékait. Én leszek a hóember, akinek most egy kis időre keze és lába is lesz és ha szeretnétek, hógolyózni fogunk. Ez a fehér pamutgombolyag lesz a hógolyó, ezt fogjuk dobni egymásnak.
  17. A játék menete, játékszabályok: Körbe állunk a gyerekekkel. Én, mint hóember mondom a nevemet, majd annak a gyereknek a nevét, akinek szeretném dobni a hógolyót. A gombolyagot csak azután lehet eldobni, miután kimondtam a nevet. Igyekezzenek pontosan célozni, hogy könnyebb legyen elkapni. Jó hangosan kell beszélnünk, mert az ablakon keresztül csak így fogja meghallani a Mikulás. Aki megkapta, mondja a saját nevét Pl.: Én vagyok Sanyika és dobom a hógolyót Misikének. Az a cél, hogy minél gördülékenyebben menjen a játék, hangosan és pontosan. Figyelek arra, hogy mindenki sorba kerüljön és biztatást kapjon.
  18. A játék lezárása: Ha mindenki legalább kétszer sorba került, kisebb-nagyobb fehér körökből hóembert ragasztunk és kis hógolyókat mellé. Ha lehetőség van rá kimegyünk az udvarra hógolyózni.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék végén megkérdezem a gyerekektől, szerintetek kinek a nevét hallotta meg a Mikulás bácsi? Kik voltak azok a gyerekek, akik pontosan dobtak, illetve elkapták a hógolyót és jó hangosan mondták a neveket? Minden gyereknél megkeressük, hogy miben volt ügyes és Mikulás lenyomatot kap a kezére. Minden gyereknél megkeresem azt a pozitívumot, amire jutalmazni lehet.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 1. A nevük helyett a jelüket és a társuk jelét kell mondani a dobás előtt. 2.Nehezítés: a dobó a mellette jobb és bal oldalán álló társa nevét/ jelét/ is mondja: az én nevem Sanyi, jobb oldalamon áll Anna, bal oldalamon áll Eszter, és dobom a hógolyót Misinek. 3.Kerettörténet: plüss Mikulás figura látogat el hozzánk. Mivel nem ismer minket, mindenki kezében szeretne ott lenni úgy, hogy hallja a nevét és azét agyerekét is, akihez odamegy és átadja a kezébe. Itt nem dobja, hanem odamegy ahhoz, akinek a nevét mondta és átadja neki a plüss Mikulást.
  21. A játékvezető speciális feladatai:
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Krakkó Béláné