JÁTÉKRA FEL!

Tóthné Richter Gabriella: Színfogó

  1. A játék neve, címe: Színfogó
  2. A játék pedagógiai célja: Figyelem, nyelvi kompetencia, kommunikáció fejlesztése
  3. A játék jellege: Együttműködési
  4. A baleseti kockázat szintje: Közepes
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Füves terület választása, megfelelő cipő, ruházat, beszélgetés a gyerekekkel a játék előtt.
  6. Résztvevők száma: 15-20
  7. Résztvevők életkora: 7+
  8. Játékidő: 10-15 perc
  9. Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: Az alapjáték nem igényel kelléket, az általam továbbfejlesztett változathoz szükséges kosár, plüssegér.
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: A pálya mellé helyezni s kosarat és a plüssegeret.
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Saját plüss hozása.
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Alapjáték: színek nevének gyakorlása németül. Kerettörténet: az egérkék (Maus) szeretnének hazajutni ebédre a macska (Katze) el akarja fogni őket, mindig azt, akin van olyan színű ruha (pl. piros-rot).
  17. A játék menete, játékszabályok: A macska középen áll és egy szín kimondása után meg akarja fogni azokat, akiken ez a szín van. Ha valakit elfog, ő is fogó lesz. ( Ha rajtunk van a kért szín kötelező átfutni.) Van kijelölt ház, kijelölt pálya, aki ezen kívülre fut menekülés közben, az macska lesz.
  18. A játék lezárása: A játéknak akkor lesz vége, ha csak páran maradnak egerek(kb.3-4). Azok az egérkék kapnak ebédet, akiket nem fognak el a macskák.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megköszönöm, hogy vigyáztak egymásra. megdicsérem az ügyes bent maradókat és a fogókat is, ha gyorsan elfogták a többieket, illetve ötleteket adok-kérek arra, hogyan lehetnek eredményesebbek (láncba állnak, megbeszélik kit fognak el(kooperálnak).
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 1.A gyerekeknek menekülés közben meg kell érinteni egy kosarat (út menti árok). 2. Plüssegeret adogatnak a fogók egymás közt, az mondja a színt, akinél ez van. 3. Szókincs mélyítés, más szavakkal is. 4.Kerettörténet:hajósok-kalóz fogó
  21. A játékvezető speciális feladatai: A gyerekek vigyázzanak egymásra.
  22. Egyéb/megjegyzés:
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 

A Játékot lejegyezte: Tóthné Richter Gabriella