A játék neve, címe: Kacsintós: Párokban játsszuk, de a párok mindig változnak, hiszen a másik párját kell egy kacsintással elcsábítani. Aki a hátsó sorban áll, annak pedig meg kell akadályozni, hogy elszaladjon a párja.
A játék pedagógiai célja: Közösségfejlesztő játék, hiszen mindenki megtapasztalhatja, hogy fontos a párjának, milyen érzés, amikor meg akarják védeni, féltik és őrzik.
A játék jellege: Energetizáló
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: A hátsó sorban állónak nem szabad durván visszatartani a párját. Csak a karját kaphatja el.
Résztvevők száma: 8-14 fő,
Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb
Játékidő: 10-15 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
Eszközigény: Nincs
Technikai igény: Nincs
Az előkészítés feladatai: Nincs
Az előkészítéshez szükséges idő: Nem szükséges előkészület
A résztvevők bevonásának lehetőségei: A résztvevőknek el kell mesélni a játék szabályait.
A játék megnyitása, nyitánya: A kisebbeknek azt meséltem, hogy a kisnyuszi elhagyja a fészkét és egy másik fészek kacsint neki, hogy költözzön oda. A nagyobbaknak pedig, hogy a királylányt el akarja csábítani egy másik herceg és ezért rákacsint.
A játék menete, játékszabályok:Két kört alkotunk egy külső és egy belső kört. Mindkét kör befelé néz. Egy embernek nincs párja. Ő rákacsint valakire a belső körben lévők közül , aki megpróbál hozzáfutni. A külső körben lévő ember megpróbálja megakadályozni, hogy a párja elszaladjon. A külső körben lévők csak a párjuk sarkát nézhetik. Aki odafutott az új párjához mögé áll, így most már ő is őrző lesz. Folyhat a játék, amíg meg nem unják.
A játék lezárása: Már mindenki volt minden helyzetben. Addig lehet játszani, amíg meg nem unják.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Milyen érzés volt, olyan helyzetben lenni, amikor téged féltettek és óvtak ? Milyen érzés volt , amikor neked kellett védened a párodat?
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Nem tudok rajta változtatni, így tökéletes.
A játékvezető speciális feladatai: Mindig páratlanul lehet csak játszani, így ha párosan vannak beállok, de ha páratlanul, akkor nem.
Egyéb/megjegyzés: Nagyon élvezik a gyerekek, jó kis közösségfejlesztő játék arra az esetre , ha valamilyen feszültség, kiközösítés van az osztályban. Mindenki megtanulja, hogy ,milyen fontos a másik ember és mindenki fontos a közösségnek.
A játékot lejegyezte: Kertainé Bognár Ilona