JÁTÉKRA FEL!

Juhászné Stréling Judit Erika: Kutyák és macskák

A játék neve, címe: Kutyák és macskák

A játék pedagógiai célja: Figyelem, koncentráció, együttműködés fejlesztése.

A játék jellege: Energetizáló

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Hívd fel a játékosok figyelmét, hogy (a babzsák átadásakor) figyeljenek egymás testi épségére!

Résztvevők száma: 15-20 fő,

Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: Kézben jól fogható 2 kisebb tárgy, (pl. két különböző színű babzsák).

Technikai igény: A játékhoz nincs szükség semmilyen kellékre.

Az előkészítés feladatai: Rendezzétek be a helyszínt úgy, hogy ott körben állva, biztonságosan lehessen játszani!

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A játék megnyitása, nyitánya: Kérd meg a játékosokat, álljanak körbe, Te pedig minden második résztvevőt jelölj ki kutyának, a többit pedig macskának. Ezután kérd meg őket, forduljanak párban egymással szembe úgy, hogy a kutyák jobb keze mindig a körön kívül legyen, a macskáké a körön belül. Ha páratlan számú résztvevő játszik, akkor állj be te is a körbe. A kör két szemközti pontján adj az egyik kutya jobb kezébe egy piros színű babzsákot, az egyik macska szintén jobb kezébe pedig egy sárga színű babzsákot. Ők lesznek a csapatkapitányok.

A játék menete, játékszabályok:Kérd meg a játékosokat, hogy az általad adott jelre (pl. tapsra) adják át előre a babzsákot a soron következő fajtársuknak úgy, hogy a kutyák a körön kívül adják tovább, a macskák a körön belül. Vagyis a kutyák az előttük álló következő kutyának körön kívül, a macskák az előttük álló következő macskának körön belül jobb kézzel adják kézről- kézre.

A játék lezárása: A játék addig tart, ameddig a gyorsabban körbeadott babzsák visszaérkezik a kijelölt csapatkapitányhoz, aki hangos KÉSZ szóval jelzi a csapatgyőzelmet. A győztes csapat kap egy pontot. Ezután lehet új kört játszani. Ha nem akarsz versenyhelyzetet, akkor minden kör után, hozz létre másik kutya-és macskacsapatot (más sorrendben álljanak körben párba a játékosok).

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicsérd meg a játékosokat! Köszönd meg a részvételt! Kérdezd meg, hogyan érezték magukat a játékban? Milyen érzés volt versenyezni?

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: – A játékot lehet úgy játszani, hogy a kutyák a bal kezükben fogják a babzsákot és akkor a körön belül adják át a következő fajtársuknak, a macskák is a bal kezükben fogják a zsákot és ők ekkor a körön kívül adják a babzsákot a következő fajtársuknak. (Bal kéz nehezített változat.) – A játék játszható még úgy, hogy játék közben a játékvezető jeladására, (pl. elkiáltja magát KÉZCSERE) a játékosok a másik kezükbe veszik át az adott tárgyat és úgy folytatódik tovább a játék.

A játékvezető speciális feladatai: Játék közben figyelj a játékszabályok betartására!

Egyéb/megjegyzés: Kevésbé mozgásos tevékenységek során ez a játék felrázza, felpörgeti, a versenyzés jókedvre sarkallja a résztvevőket.

A játékot lejegyezte: Juhászné Stréling Judit Erika