JÁTÉKRA FEL!

Kerékgyártóné Csiszár Ildikó: Plüsselkapó

A játék neve, címe: Plüsselkapó

A játék pedagógiai célja: Türelem, figyelem fejlesztése

A játék jellege: Együttműködési

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Az asztal és a székek fixen álljanak, az utolsó játékos ne legyen túl közel az asztalhoz, nehogy beüsse a kezét.

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,

Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: Elsősorban beltérben játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: Asztal, székek, plüss figura az asztal végén, illetve két jelző figura a játék indításához (jelen esetben egy nyuszi és egy tyúk báb a húsvét alkalmából)

Technikai igény: Egy asztal, szék minden résztvevőnek

Az előkészítés feladatai: Asztal, szék adott, a plüss és a két figurát kell előkészíteni.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: Székek két oldalra helyezése

A játék megnyitása, nyitánya: A tyúk és a nyuszi a húsvétra készülnek, de a tyúk kissé lusta. A nyúl fürge, szorgos. Ha a nyúl bábot ejtem az asztalra, a kézszorítás elindul, ha a tyúkot, akkor nem. Az a csapat győz, ahol az utolsó helyen ülő gyerek először megkaparintja a plüss figurát

A játék menete, játékszabályok:Gyerekek asztalhoz hívása, leültetése, majd a plüssfigura elhelyezése az asztal végén. A gyerekek leülnek, majd megfogják egymás kezét az asztal alatt. A két báb (tyúk és nyuszi) a játékvezető kezében van az asztal másik végén. Csak az első két gyerek nézheti, hogy a játékvezető melyik bábot ejti az asztalra. Ha a tyúkot, akkor nem történik semmi, ha a nyulat, akkor az első gyerek megszorítja a mellette ülő gyerek kezét, majd az is tovább adja, egészen az utolsó gyerekig. Az utolsó gyerek pedig felkapja az asztalról a plüsst.

A játék lezárása: Remek játék volt, győzött most a fiúk csapata. Gratulálok, fogjatok kezet és köszönjétek meg a játékot!

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Remekül játszottatok, a fiúk nagyon gyorsak voltak. Ha szeretnétek visszavágót, új játékot, kezdhetjük.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Több játékossal, illetve a jelző báb helyett csak kártyákkal (pl piros, zöld)

A játékvezető speciális feladatai: Fontos, hogy az eszközöket a korosztálynak megfelelően válassza ki.

Egyéb/megjegyzés: Először úgy játszottuk, hogy a gyerekek mind rám nézhettek, miután óvodás korosztály, de hamar rájöttünk, hogy így nem izgalmas a játék. A gyerekek figyelmét, érdeklődését mindvégig lekötötte a játék. Napi szinten kérik, hogy játszuk el.

A játékot lejegyezte: Kerékgyártóné Csiszár Ildikó