A játék neve, címe: Gólyák a kéményen
A játék pedagógiai célja: Nagymozgások fejlesztése, figyelem fejlesztése, csoport kohézió erősítése, már meglévő tudás ismétlése, egymásra figyelés erősítése, ügyesség fejlesztése, szabad mozgás öröme, egyensúlyérzék fejlesztése, gyorsaság fejlesztése, reakciókészség fejlesztése, szórakoztatás.
A játék jellege: Energetizáló
A baleseti kockázat szintje: közepes
Szükséges biztonsági intézkedések: Ha rálépnek a fa lapokra, az elcsúszhat. Futás közben ne ütközzenek össze. Figyeljenek és vigyázzanak kisebb társaikra.
Résztvevők száma: 8-14 fő, 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb
Játékidő: 10-15 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
Eszközigény: falapok vagy szőnyeg darabok, csörgődob
Az előkészítés feladatai: A játéktérre, tornaszobába tetszőlegesen kiteszem a falapokat, szétszórt alakzatban.
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: A kellékek közös elrendezése.
A játék megnyitása, nyitánya: Itt van a tavasz! Visszatértek a gólyák hozzánk Afrikából, és elfoglalják régi fészküket a kéményen.
A játék menete, játékszabályok:A gyerekek futnak a falapok (kémények) között, kezükkel a gólya csőrét utánozzák és közben azt mondják, hogy kelep, kelep… .Ha meghallják a csörgődob hangját, választanak egy kéményt és egy lábon megállnak rajta. Gólyák repüljetek! felszólításra ismét futás. Ezt 5-ször, 6-szor így eljátsszuk, majd elkezdenek fogyni a kémények. Minden forduló után kiveszek egy falapot. Akinek nem jut kémény, leül a padra. Az lesz a győztes, aki rá tud állni az utolsó kéményre
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Fele annyi kémény van, mint amennyi gólya. Jelre egy kéményre kettő gólya repül.
A játékot lejegyezte: Papikné Vörös Eszter