JÁTÉKRA FEL!

Dvorszkiné Szabó Gabriella: Ficánkoló egerek

  1. A játék neve, címe: Ficánkoló egerek
  2. A játék pedagógiai célja: Figyelem fejlesztése, reakció idő fejlesztése, közösségi érzés kialakítása
  3. A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: Futáskor figyeljenek egymásra, kerüljék, ki egymást, össze ne ütközzenek.
  6. Résztvevők száma: 8-14,15-20,21-30,30+
  7. Résztvevők életkora: -5,5+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
  11. Kellékigény: nincs (esetleg Polifoam puzzle szőnyeg, színes szalag: szabadban fák megjelölésére
  12. Technikai igény: nincs (esetleg zene lejátszására alkalmas eszköz: Cd lejátszó, okos telefon)
  13. Az előkészítés feladatai: Sík felület, akadály mentesítve, puzzle szőnyegek elhelyezése (szabadban: esetleg szalagok felkötése a kijelölt fákra)
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Puzzle szőnyegek lerakása, (szalagok kötése).
  16. A játék megnyitása, nyitánya: Keretmese: A kisegerek nagyon szeretnek ficánkolni, szaladgálni, de még jobban szeretik a sajtot.
  17. A játék menete, játékszabályok: Most ti lesztek a kisegerek, keressetek magatoknak egy egérlyukat, ami a fekete szőnyeg lesz, üljetek rá! Amíg halljátok az éneket (zenét), Szaladjatok, keresgéljétek a finom sajtot! Az ének végén siessetek vissza a sajttal az egérlyukba! Az az ügyes kisegér, aki először talál magának egérlyukat. Nem kell ugyanabba az egérlyukba visszamenni, kereshettek magatoknak másikat is!
  18. A játék lezárása: Mondókával. Nagyon sok sajtot találtak a kisegerek! Egy mondókát is megtanultak: Incifinci a nevem, a jó sajtot szeretem, Szeretem a diót is, megeszem egy kilót is.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Nagyon ügyes kisegerek voltatok, télen, a nagy hidegben biztosan sokáig kitart majd a begyűjtött elemózsia.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: • Egerek, helyett lehetnek macik, madarak (bármilyen állat bőrébe bebújhatnak). • A szőnyeg számát megfelezzük, és ketten üljenek egy szőnyegre. • Szőnyeg nélkül a pár egyik fele az egérlyuk (barlang, odú, stb.), terpeszállásban áll. A másik a kisegér (medve, madár, stb.) bebújik az egérlyukba terpesztett lábak közé. • Többen csapatban játszanak: 2-3-4 gyerek kézfogással kört alakít (ez az egérlyuk, barlang, odú, stb.), egy pedig beáll a körbe. • Szabadban színes szalagokkal megjelölt fa lehet az egérlyuk
  21. A játékvezető speciális feladatai: a legkisebbeknél irányítja a játékot, nagyobbaknál felügyeli a játék szabályainak betartását.
  22. Egyéb/megjegyzés: Ének lehet: Kisegér, kisegér… (Forrai Katalin: Ének az óvodában 220. o./252) Zene lehet: Gryllus Vilmos: Hegedűl a kisegér
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: https://goo.gl/photos/HVwiGBMNeGprBKBk8
  24. A Játékot lejegyezte: Dvorszkiné Szabó Gabriella