A játék neve, címe: Repkedő fiókák
A játék pedagógiai célja: az érzelmi, az erkölcsi és a közösségi nevelés örömélményhez juttatás a tevékenységforma pozitív megerősítésével, differenciált játéktevékenység felajánlása, szabad választási lehetőség biztosítása, kudarctűrő képesség fejlesztése
A játék jellege: Egyéb
A baleseti kockázat szintje: közepes
Szükséges biztonsági intézkedések: A gyermekek figyelmének felhívása, hogy ne ütközzenek egymásnak, kerüljék ki egymást, ne lépjenek egymásra.
Résztvevők száma: 8-14 fő, 15-20 fő, 21-30 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb
Játékidő: 1-5 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
Eszközigény: hullahopp karikák
Technikai igény: A játékhoz nincs szükség semmilyen speciális technikai kellékre
Az előkészítés feladatai: -A hullahopp karikák előkészítése -A terem kiszellőztetése
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Előző napokon a Tavaszi Madár hét projektben megbeszélni a gyermekekkel, hogy hogyan viselkedik a madármama a fiókáikkal, hogy gondozza, táplálja őket.
A játék megnyitása, nyitánya: Bemelegítésként futás a tornateremben, Gryllus Vilmos: Verebek című zenéje szól. Amikor megáll a zene, akkor a megadott madár mozgását kell utánozniuk (pl: pingvin járás, veréb ugrálás, gólya járás, stb).
A játék menete, játékszabályok:Választunk egy madármamát. Rajta kívül mindenkinek adok egy hullahopp karikát. A gyermekek belebújnak a karikába és mindkét kezükkel tartják. Amikor jelre a madármama elkezd futni a gyerekek is elkezdenek futni a karikával. Akit megfog a madármama, az ott ahol megfogták, beleül a karikájába.
A játék lezárása: Akit megfogtak, kiesik a játékból
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: dicséret, taps, ölelés
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ha valakit megfogtak, leül a karikájába. De egy másik gyermek, ha megérinti a vállát, akkor felállhat és mehet tovább. Így viszont már nem addig tart a játék, amíg a fogó az összes gyermeket el nem kapja, hanem időre megy. Ha lejárt az idő, akkor megszámoljuk, hogy hány gyermeket kapott el a fogó.
A játékvezető speciális feladatai: Figyelni kell a gyermekek testi biztonságát, valamint a továbbfejlesztett játékban az időkeretet.
A játékot lejegyezte: Bálintné Kleineisel Anett