JÁTÉKRA FEL!

Kispál Mónika: Játék neve: Harapós kutya Ismerkedős, szórakoztató játék

A játék neve, címe: Játék neve: Harapós kutya Ismerkedős, szórakoztató játék

A játék pedagógiai célja: Elsősorban: egymással való ismerkedés, a csoport tagok egymásra hangolódásának megsegítése, együtt játszásra, közös tevékenységekre való motiválás. Másodsorban: szórakoztatás.

A játék jellege: Ismerkedős

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Résztvevők száma: 15-20 fő,

Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Az előkészítéshez szükséges idő: Nem szükséges előkészület

A játék megnyitása, nyitánya: A helyszín adja a kerettörténetet. A tábor a Rex Állatsziget szervezésében történik a menhely területén. Kerettörténet: Egyszer volt egy menhely, ahol élt egy harapós kutya, aki kiszabadult a kenneljéből. De szerencsére van egy mód, ahogyan meg lehet őt állítani. Ha felkiáltjuk az „áldozat” nevét, akkor a kutya már nem haraphatja meg, más után kell néznie.

A játék menete, játékszabályok:Játék megnyitása: megkérem a gyerekeket, hogy alakítsanak egy kört. Én a kör közepén állok, mint harapós kutya. Mégegyszer egyesével haladva mindenki elmondja újra a keresztnevét. Figyelek, hogy hangosan és érthetően mondják. Ez után elmondom a kerettörténetet, ezzel már a szabályokat is ismertetem, és elkezdjük a játékot. A játék alatt figyelek a szabályok betartására, a motiváció és a jó hangulat fenntartására. Ha már egyre gyorsabban megy a nevek bekiabálása, nehezítek a játékon, pl. csak az „áldozat” két oldalán álló gyermek kiabálhatja be az adott keresztnevet.

A játék lezárása: A játék lezárása: a játék bármikor bezárható, akár azért, mert lejárt a rendelkezésre álló idő, vagy kezd alábbhagyni az érdeklődés.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A szervezési feladatokat, a játék előkészítését sikeresen megoldottam. Mivel jó idő volt, ezért a szabadtéren játszottuk a játékot. Egy-két gyermek kivételével a gyerekek érdeklődőek, aktívak voltak a játék során. Az egy-két gyermek is a helyzet idegensége és visszafogottságuk miatt voltak eleinte visszahúzódóak, de később ők is szívesen beálltak a játékba. Jó volt, hogy a játék továbbfejlesztését előre átgondoltam, mert a gyerekek nagyon ügyesek voltak, gyorsan megtanulták egymás nevét és szükség volt a játék szabályának megváltoztatására. Én magam is jól éreztem magam a játék során, szerintem a kitűzött céljaimat elértem. A táborra jelentkezés során a szülők kitöltöttek egy hozzájáruló nyilatkozatot a fényképek készítéséről.

A játékot lejegyezte: Kispál Mónika