A játék neve, címe: Macska – egér fogó
A játék pedagógiai célja: Téri tájékozódás képességének fejlesztése
A játék jellege: Bemelegítő, ráhangoló
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Ne szorítsd a társad kezét ház alkotáskor. Az új ház alkotó a kisegér az „új” kisegeret ne lökje fel, el vagy le.
Résztvevők száma: 8-14 fő,
Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb
Játékidő: 1-5 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
Az előkészítéshez szükséges idő: Nem szükséges előkészület
A játék megnyitása, nyitánya: Kedves gyerekek! Ma egy új fogójátékkal ismerkedünk meg. Címe: Macska – egér fogó Bizony ez a cica nagyon éhes messze földről érkezett hozzánk cicaországból, és egeret szeretne szerezni magának. A kisegér úgy tud megmenekülni, ha beáll egy házba, és az egyik háztartóval, akivel szemben áll új párt alkot, ami védelemet nyújt számára. Azonban a másik háztartónak menekülnie kell, akinek háttal áll, hiszen ő lesz új kisegér. Ha a cica elkapja a kisegeret, akkor megfordulnak a szerepek, a cica lesz az egér, az egér pedig cica lesz.
A játék menete, játékszabályok:Játéktér kijelölése: A pályán csak a piros vonalon belül játszunk. Álljatok párba, a társatokkal alkossatok házat, egymással szemben állunk a kezeiteket fent a magasban kulcsoljátok össze, nem elszorítva a másik kezét. Kijelölök egy fogójátékost, aki a cica lesz. Kijelölök egy egeret, akit kerget a cica, ő lesz a menekülő.
A játék lezárása: : Megnézzük, ki hányszor volt egér, illetve cica, valamint a cica hányszor tudott egeret fogni.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megtapsoljuk azt a kisegeret, akit nem tudott megfogni a cica, ügyesen menekült.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A kisegér úgy menekül, hogy beállhat a házba, ez lesz a védelme, egészen 5-ig számolva, ha az ideig nem tud kijönni, elmenekülni ő lesz a cica.
A játékvezető speciális feladatai: Felhívni az „óvatosságra”a figyelmet, amikor a társa kezét megfogja, nyilván ez gyorsan , pörgősen történik, ne üssük meg a társunkat.
A játékot lejegyezte: Némethné Fejes Zsanett