JÁTÉKRA FEL!

Németh Erika: Várfoglaló ponyvás ismerkedő játék

A játék neve, címe: Várfoglaló ponyvás ismerkedő játék

A játék pedagógiai célja: A különböző osztályba járó tanulók megismerkedése, egymás nevének megtanulása. Együttműködés fejlesztése. Tudjanak egymásra figyelni játék közben, találják szórakoztatónak a foglalkozást.

A játék jellege: Ismerkedős

A baleseti kockázat szintje: közepes

Szükséges biztonsági intézkedések: Megbeszélem a játékosokkal az eszközök használatát. Játék közben, a ponyva emelésénél figyeljenek egymás testi épségére. megbeszélem velük, hogy az állj szó hallatán azonnal megállunk a jétékban.

Résztvevők száma: 15-20 fő,

Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb

Játékidő: 10-15 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni

Eszközigény: Szivárvány ponyva, gumi labda.

Technikai igény:

Az előkészítés feladatai: Előkészíteni a szertárból az eszközöket.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékot megelőző szünetben a játékosokkal játszunk egy ismerkedős játékot.

A játék megnyitása, nyitánya: A játékosokat köszöntöm, megkérem őket egy rövid bemutatkozásra. Elmesélem, hogy várfoglaló játékunkban a másik várból fogunk katonákat elhódítani, akik ezt követően a másik vár katonáihoz fognak tartozni, velük lesznek innentől egy csapatban.

A játék menete, játékszabályok:A játékosok körben állnak, a 2 osztály a két szemben lévő félkörben egymás mellett. Középen a kiterített ponyva. Mindkét csapat hajoljon le majd fogja meg a ponyvát, amelynek közepére a labdát teszem. Folyamatosan emelgetni kell a ponyvát, figyelve, hogy a labda ne essen le. Ha valaki előtt leesik a labda, akkor háromig számolok és eközben a vele szemben álló játékosnak ki kell mondani az ő nevét. Ha ez helyesen sikerült, akkor az elhódított várlakónak át kell állni a másik csapat oldalára. Amennyiben nem tudta kimondani helyesen a játékos nevét, az maradhat saját csapatában. A játék folytatódik tovább. folytatódik a játék. Az első játék csak próba, ha megértették a gyerekek a szabályokat kezdjük a játékot.

A játék lezárása: A játéknak én vetek véget. A játék élményéért játszottunk, megtanulták játékos társaik nevét.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megköszönöm a gyerekeknek a részvételt. Megdicsérem őket. Megkérdezem hogyan érezték magukat, máskor is szívesen játszanák-e ezt a játékot. Megkérdezem milyen élményeket, tapasztalatokat szereztek. Mit tanultak belőle.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A későbbi játék folyamán, kiesésre is mehet a játék. Így az a csapat kerül nehezebb helyzetbe, amelyikben kevesebb játékos marad. Lehet úgy is játszani, hogy a teljes nevét kell a szemben lévőnek kimondani.

A játékvezető speciális feladatai: A szabályokat fokozatosan kell ismertetni.Az utasításokat tömören, érthetően kell elmondani, hogy a szabályok érthetőek legyenek a játékosok számára. Próba játékot kell játszani. Amikor már érthető minden gyerek számára lehet gyorsítani. A fizikai és mentális biztonságra végig ügyelnem kell.

A játékot lejegyezte: Németh Erika