JÁTÉKRA FEL!

Révész Rita: Trojka

A játék neve, címe: Trojka

A játék pedagógiai célja: Kellemes időtöltés, egymás jobb megismerése.

A játék jellege: Egyéb

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Mindenki kényelmesen körbe ülhesse az asztalt.

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,

Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb

Játékidő: 5-10 perc

Helyszín: A játék bárhol játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: asztal minden játékosnak ülőhely, játékosonként 3db üveg kavics, 1lap+toll, amire a részeredményeket le lehet jegyezni.

Technikai igény: A Játékhoz nincs szükség semmilyen speciális technikai kellékre, de kényelmesebben játszhatok, ha minden játékosnak van egy széke, amire leülhet.

Az előkészítés feladatai: : Köbe üljük az asztalt, kiosztjuk a kavicsokat.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A résztvevők bevonásának lehetőségei: A játékosok mindig szívesen válogatnak, milyen színű is legyen az ő 3 üveg kavicsuk.

A játék megnyitása, nyitánya: A játékszabályok ismertetése.

A játék menete, játékszabályok:Minden játékos előkészíti a három színes üveg kavicsokát és körben helyet foglalnak egy asztalnál. A kavicsokat a kezünkbe véve a hátuk mögé, vagy a zsebükbe teszik. Egyik kezünkbe tetszőleges számú kavicsot: egyet, kettőt, hármat, vagy semennyit sem rejtenek és zárt öklüket az asztalra helyezik. Ekkor a kezdő játékostól körbe haladva mindenki bemondja azt a számot, ahány kavicsot szerinte összesen rejtenek a kezek. A soron következő játékos nem mondhatja be azt a számot, ami egy másik játékostól előzőleg már elhangzott. A számok bemondása mellett lehetősége van bármelyik játékosnak Trojkát mondani , ami azt jelenti, hogy szerinte a kezekben vagy egyetlen kavics sincs, vagy pedig mindenkinél három van. Azt nem kell neki jelezni, hogy a két lehetőség közül melyikre gondolt, hiszen ezzel az ellenfelének segítséget nyújtana. Miután mindenki tippet, kinyitják az öklüket és összeszámolják a kavicsokat. A kört az a játékos nyeri, aki eltalálta a számot. Ezt lejegyzik a papírlapra. A következő kört az a játékos kezdi aki az előző kezdő játékostól jobbra ül. Játék tetszőleges számú körig játszható, azt figyelembe véve, hogy lehetőleg ez a szám osztható legyen a résztvevők számával, hogy mindenki ugyanannyiszor legyen első, illetve utolsó is – ezzel mindenkinek azonos esélyt biztosítva.

A játék lezárása: Összeszámoljuk a pontokat.Ha a játék elején kitűztünk a győztesnek valamilyen jutalmat, azt átadáshoz előkészítjük neki.

Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Dicsérjük meg a játékosokat, köszönjük meg a részvételt, kérdezzük meg, hogy hogyan érezték magukat, milyen tapasztalatokat szereztek, mit tanultak belőle.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Játszhatjuk üveggolyókkal, pénzérmékkel, lóbabbal is.

A játékvezető speciális feladatai: Érdemes először csak egy próba körrel kipróbálni, majd ha már mindenki számára érthető, hogy mit kell tenni, akkor elkezdeni számolni a pontokat. Minél jobban megy a játék, érdemes annál gyorsabban vezetned a játékot. Ettől még izgalmasabb lesz a játék! A túl hosszú gondolkodási idő unalmassá teszi a játékot! Folyamatosan figyelned kell a játékosok fizikai és lelki biztonságára is!

Egyéb/megjegyzés: Karanténban játszotta a családunk a játékot, sokat nevettünk közben.

A játékot lejegyezte: Révész Rita