JÁTÉKRA FEL!

Sivó Tamásné: Pulyka vadászat (Turkey hunt)

  1. A játék neve, címe: Pulyka vadászat (Turkey hunt)
  2. A játék pedagógiai célja: idegennyelv oktatás: szókincsgyakorló- színek
  3. A játék jellege: Energetizáló
  4. A baleseti kockázat szintje: Alacsony
  5. Szükséges biztonsági intézkedések: A gyerekek megfelelő távolságra álljanak egymástól, hogyha hirtelen előre hajolnak, ne koccanjon össze a fejük
  6. Résztvevők száma: 8-14,15-20,21-30
  7. Résztvevők életkora: -5,5+,7+
  8. Játékidő: 5-10 perc
  9. Helyszín: A játék bárhol játszható
  10. Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni
  11. Kellékigény: nincs. Esetleg egy pulyka képet be lehet mutatni kicsiknek, hátha nem láttak még-és hogy egyértelműek legyenek a színek
  12. Technikai igény:
  13. Az előkészítés feladatai: Terem átrendezése, asztalok, székek félretolása
  14. Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
  15. A résztvevők bevonásának lehetőségei: Pulykafigura ragasztása színes papírból- közben beszélgetés a Hálaadásról. Előtte pulykatánc tanulása (testrészek nevének gyakorlása)
  16. A játék megnyitása, nyitánya: A játékosok szemben állnak a játékvezetővel rendezetlen csoportban, egymáshoz nem túl közel. Ők a vadászok, akik vadpulykákat kémlelnek a sűrű bozótban. Megbeszéljük a pulyka színeit.
  17. A játék menete, játékszabályok: A játékvezető tetszés szerinti színeket mond. A vadászok csendben várakoznak, hogy a vadpulykák közelebb érjenek. Ha meglátják a pulykát, azaz olyan színt hallanak, ami a pulykára jellemző (pl. narancs, kék, piros, citromsárga) lőnek: kezükkel fegyvert formálnak, és azt kiáltják hangosan: ’Turkey’. Akik nem elég gyorsak, vagy tévesztenek kiesnek és hazamennek hagymát pucolni a töltelékbe.
  18. A játék lezárása: Ha már jó pár játékos kiesett, akkor összeszedjük az elejtett pulykákat, hangos hallalizással magunkhoz hívjuk eltévedt társainkat, kiszabadítjuk az elfogottakat, és hazamegyünk egy remek hálaadásnapi pulykavacsorára. Míg sül a pulyka esetleg eljárhatjuk az előzőleg megtanult pulykatáncot.
  19. Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A legjobb vadászok, akik a végén bennmaradtak az első sorban táncolhatnak. Sorban ők mutatják a táncmozdulatot, amit a többieknek utánozniuk kell.
  20. Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: – bővítés 1: Az erdőben nem csak pulykák vannak, hanem vadászat közben az indiánok területére tévedtünk. Ha meglátjuk a fehér tollukat, gyorsan le kell hajolni, és elbújni a bokrok mögé. Aki nem elég gyors, azt elfogják. – bővités 2: A hangos lövöldözés felébresztette a barna medvét. Menekülni előle lehetetlen. Csak az segít, ha megdermedünk teljesen mozdulatlanra és halottnak tettetjük magunkat. Aki megmozdul, azt észreveszi és felkergeti a fára, így nem tud játszani tovább. – bővítés 3: fekete: denevértámadás: gyorsan hasaljon mindenki a földre. Aki a leglassabb, azt végig kergetik az erdőn, nem tarthat már a többiekkel a vadászaton.
  21. A játékvezető speciális feladatai: A játékot érdemes fokozatosan gyorsítani, ahogy a játékosok egyre inkább megtanulják a színekhez kötődő mozdulatokat. főleg kisebb gyerekeknél érdemes a bővítéseket egyesével szintén fokozatosan elmondani.
  22. Egyéb/megjegyzés: Hálaadásnapi angol órán játszottuk. 4 összekapcsolódó játék közül ez volt az egyik. A témakör Amerika, a cowboyok és a Hálaadás volt.
  23. A foglalkozásról készült fotó/videó: 
  24. A Játékot lejegyezte: Sivó Tamásné