A játék neve, címe: Állat-vadászat
A játék pedagógiai célja: Empátia fejlesztése, csoportkohézió alakítása, figyelem fejlesztése, nagy mozgás fejlesztése, képzelet-fantázia fejlesztése.
A játék jellege: Energetizáló
A baleseti kockázat szintje: alacsony
Szükséges biztonsági intézkedések: Megfelelő tér biztosítása.
Résztvevők száma: 15-20 fő, 21-30 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb
Játékidő: 10-15 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb kör: Akkora hely, ahol a résztvevők hátra tudnak lépni
Eszközigény: Motivációnak és a játék izgalmasabbá tételéhez a kör közepére lehet tenni plüss állatot (éppen, amire vadászunk: dínó, medve, kígyó, tigris…stb.)
Az előkészítéshez szükséges idő: Nem szükséges előkészület
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Plüss vadállatok keresése a csoportszobában, melyekre vadászni fogunk.
A játék megnyitása, nyitánya: Kedves Gyerekek! Arra gondoltam, hogy ma elmehetnénk megnézni, meglesni, hogy hogyan és hol élnek a vadállatok. De ehhez mindenben engem kell utánoznotok! Nagyon óvatosnak kell lennünk a kirándulás során. Nem szabad az alvó állatot felébreszteni, mert aztán akkor lesz nekünk jajj! Elsőként vadásszunk egy kígyóra. Gyertek utánam! Amit én mondok, Nektek mindig meg kell ismételni, mint a kis papagájok. … Megmenekültünk, hazaértünk… Nagyon izgalmas kirándulás volt. Szeretnétek másik vadállatot is meglesni?
A játék menete, játékszabályok:Körben állva kezdjük az utánozós játékot. Amit a játékvezető tesz, mond, a többieknek meg kell ismételnie. Közben vigyázni kell arra, hogy nehogy a mellettünk lévő társunkat véletlenül megüssük, megrúgjuk, meglökjük.
A játék lezárása: Megmenekültünk, hazaértünk… Nagyon izgalmas kirándulás volt. Szeretnétek másik vadállatot is meglesni? (2-3szor megismételjük a játékot, aztán biztosítom a helyet és időt a játék további alkalmazását szabad játékidőben a csoportszobában vagy az udvaron)
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Hogy éreztétek magatokat? Szeretnétek még vadászni?
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Plüss állattal motiválás: a csoportban bábozással hívom fel a figyelmüket egy új játékra, amelyet az érdeklődők által kialakított körben helyezek el.
A játékvezető speciális feladatai: A játék végén, a megmenekülésnél külön figyelmet kell fordítani a baleset megelőzésére, amikor a a fáradságtól „összerogyunk”.
A játékot lejegyezte: Tóthné Ondecs Krisztina