A játék neve, címe: Árvíz
A játék pedagógiai célja: A résztvevők ezt a játékot, mozgást, kikapcsolódást nyújtanak.
A játék jellege: Együttműködési
A baleseti kockázat szintje: közepes
Szükséges biztonsági intézkedések: A gyerekek figyelmét felhívom arra, hogy a különböző vezényszavakra más-más feladatot kell elvégezniük.
Résztvevők száma: 15-20 fő,
Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb
Játékidő: 10-15 perc
Helyszín: A játék bárhol játszható
Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
Eszközigény: hullahopp karika
Technikai igény: A játék során hullahopp karikára lesz szükség, és a különböző utasítások szerint fogják elvégezni a feladatot.
Az előkészítés feladatai: A játék előtt berendezzem a tornaszobát, és lerakom a hullahopp karikákat.
Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: A gyermekek bejönnek a berendezett tornaszobába és ismertettem velük a játékszabályt.
A játék megnyitása, nyitánya: Mielőtt megkezdenék a játékot először ismertettem velük a játékszabályt. Bemutatom a gyermekeknek melyik vezényszónál, mit kell végre hajtani a játékban. Egymás után kétszer elmondom, és velük is átismétlem melyik vezényszónál mit is kell majd csinálniuk.
A játék menete, játékszabályok:A játékosok körben állnak, én pedig a kör közepéről irányítom a játékot. Mikor a különböző vezényszavakat kimondom, a tornaszobába szaladgálva közlekednek.
• Árvíznél: minden gyermek beszalad egy hullahopp karikába • Tűznél: a földre guggolnak • Hóviharnál: mindenki hazamegy, és a hullahopp karikába leül • Jön a medvekiáltásnál: pedig a játékvezetőhöz szaladnak.
A játék lezárása: A gyermekeknek elmondom, hogy figyeljetek, mikor azt fogom mondani, Jön, a medve akkor mindenki hozzám szalad és ezzel véget ért a kis játékunk.
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: A játék vége után meg dicsérem a gyermekeket, és köszönöm, hogy részt vettek a játékba. A gyermekeknek nagyon tetszett a játék, és biztos, hogy fogjuk játszani a játékot. Vidáman és örömmel jöttek ki a tornaszobából. Nagyon tetszett a gyermekeknek.
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A következő variáció lehet az is, ha valamelyik kis gyermekek elrontja az utasításokat, akkor kieshet a játékból. Az győzz, aki hibátlanul oldja meg a játékot és végig pontosan követi az utasításokat.
A játékvezető speciális feladatai: A gyermekeknek a szabályokat fokozatosan kell ismertetni. Először mindig csak egy utasítást ki próbálni, és utána a következőt, hogy minden gyermek számára érthető legyen. Folyamatosan figyelem a játékosok fizikai és lelki biztonságára is!
Egyéb/megjegyzés: A tapasztalatom, hogy a gyermekeknek ez a játék nagyon tetszett biztos többször fogjuk játszani.
A játékot lejegyezte: Bodnár-Nagy Katalin