A játék neve, címe: Indiános játék
A játék pedagógiai célja: Nagymozgások fejlesztése, izomérzékelés fejlesztése , mozgáskoordináció fejlesztése, testséma fejlesztése, örömszerzés a játékon keresztül, kapcsolatteremtés, téri tájékozódási képesség fejelsztése, egyensúlyérzék fejelesztése
A játék jellege: Csoport- vagy párképző
A baleseti kockázat szintje: közepes
Szükséges biztonsági intézkedések: Az udvaron szabaddá tenni a játék helyszínét! A gyerekekkel megbeszélni a balasetvédelemmel kapcsolatos szabályokat: -nem lökjük el a társunkat, – csak a megbeszélt helyen futkározhatnak
Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,
Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb
Játékidő: 1-5 perc
Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható
Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye
Eszközigény: A gyerekekkel a játék előtt közösen készítettünk indiános fejdíszeket!
Az előkészítés feladatai: A fejdíszhez szükséges eszközök előkészítése:- papírkarton, színes papírlapok, ragasztó, olló, tűzőgép
Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc
A résztvevők bevonásának lehetőségei: Közösen elkészítettük a fejdíszeket
A játék megnyitása, nyitánya: Ki szeretne indián lenni gyerekek?? A jelentkezőket magamhoz hívom, s kiosztom a fejdíszeket, amit a fejükre teszek! Megdícsérem a gyerekeket, hogy milyen aranyos indiánok lettek!
A játék menete, játékszabályok:A gyerekek a kis indiánok, s én játákvezető pedig vagyok a törzsfőnök! A kis indiánoknak figyelni kell a törzsfőnök jelzéseit! Ha tapsolok akkor indiánszökdeléssel kell kőrbe haladni az indiánoknak, ha kiáltok a kis indiánoknak, hogy éjjszaka van, akkor egy helyre le kell guggolniuk a tábortűzhöz! Ha reggel lesz, s az indiánfőnök felemeli a kezét, akkor a gyerekeknek is utánnozni kell!
A játék lezárása: Elfáradtak a kis indiánok! Megdícsérem őket, hogy milyen ügyes indiánok voltak!
Értékelés, jutalmazás, feldolgozás: Megdícsérem a gyerekeket, s mindenki hazaviheti az óvodából a fejdíszét, s otthon is folytathatja a szüleivel a játékot!
Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Lehet továbbfejleszteni a játékor! A kerettörténetet bővíteni bármilyen mozgásformákkal lehet! Páralkotás, indiánfogó, stb…
A játékvezető speciális feladatai: Figyelni a balesetmegelőzésre! Figyelni a gyerekek igényeire is! Fenntartani a gyerekek érdeklődését, a játékélményt!
A játékot lejegyezte: Nagy Gáborné